Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Bakan Pakdemirli: 4.275 İşletmede Olumsuzluk Tespit Edildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ikincisi düzenlenen gıda denetim seferberliğinin tamamlandığını belirtti. Pakdemirli, denetlenen 82 bin 623 işletmenin 4 bin 275'inde olumsuzluk tespit edildiğini açıkladı.

Bakan Pakdemirli: 4.275 İşletmede Olumsuzluk Tespit Edildi

Bakan Pakdemirli: 4.275 İşletmede Olumsuzluk Tespit Edildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yazılı bir açıklama yaparak 17 Şubat tarihinde başlayan ve 6 gün süren gıda denetim seferberliğiyle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Denetimlerde 7 bin denetçinin bulunduğunu belirten Pakdemirli, 81 ilde eş zamanlı olarak yürütülen denetimlerle, gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerleri ile okul kantin ve yemekhanelerinin denetime tabi tutulduğunu ifade etti. Denetimlerin 5 kategoride olduğunu belirten bakan, "İkincisini tamamladığımız gıda denetim seferberliği kapsamında 5 kategoride ürün bazlı olarak denetimlerimizi yaptık. Bu bağlamda denetlediğimiz 82 bin 623 işletmenin 4 bin 275 adedinde olumsuzluk tespit edildi. Yine bu denetimlerde 695 numune alındı. Olumsuzluk tespit ettiğimiz işletmelere gereken cezai yaptırımları uyguladık." dedi.

"EKİPLERİMİZ HER ZAMAN ALANDA OLACAK"

Denetimlere devam edileceğini belirten Pakdemirli, "Ekiplerimiz her zaman alanda olacaklar ve bu denetimlerini sürdürecekler. Vatandaşlarımızın güvenli gıdaya ulaşması için var gücümüzle çalışacağız. Gıda da sahtekarlığa asla izin vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'nin talimatıyla ilk denetim, 25 Kasım 2019'da başlamış, 6 gün sürmüş, 72 bin 783 işletme denetimden geçirilmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR