Bakan Koca: Vaka Oranımız Yüzde 49 Oranında Düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır’da yaptığı açıklamalarda “Diyarbakır'da salgın kontrol altında. Vaka oranı yüzde 49'a düştü" dedi.

Bakan Koca: Vaka Oranımız Yüzde 49 Oranında Düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bölgedeki korona virüs salgınının seyri ile planlanan ve yapımı devam eden sağlık yatırımları üzerine değerlendirmelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a geldi. Açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, "Diyarbakır'da salgın kontrol altında. Vaka oranı yüzde 49'a düştü" diye konuştu.

VAKALAR YÜZDE 49 DÜŞTÜ

Diyarbakır'da açıklamalarda bulunan Bakan Koca'nın sözlerinin satır başları şöyle:

Yaptığımız hızlı ve etkili müdahaleler bugün durum önemli ölçüde kontrol altına alınmış oldu. Diyarbakır'daki filyasyon ekiplerimizi 385'e çıkardık. Önemli olan temasları ve pozitif olan vakaları erken dönemde izole etmek olmalı. Türkiye'de dünyada temaslı takibini en iyi yapan ülkelerden biri. Bu gücümüzü Diyarbakır'da yoğun şekilde sahaya sürdük. Bugün rahatlıkla söyleyebilirim ki, üç hafta öncesine göre vaka oranımız yüzde 49 oranında düşmüş durumdadır.

YENİ TEDBİRLER MASADA

Hastaların ortalama yaşındaki yükseliş ne yazık, ağır hastalarımız ve vefatların da artışına sebep oluyor. Unutulan tedbirler hepimize acılar yaşatıyor. Temizlik maske ve mesafeden taviz veren her ilimizde bu tabloları görüyoruz. Bugün bölgedeki durumu yerinde görmek için buradayız. Az sonra il sağlık müdürümüzün, başhekimizin katılımıyla il değerlendirme toplantımızı gerçekleştireceğiz.

Alınacak yeni tedbirleri istişare edeceğiz. Öğleden sonra Mardin, Şanlıurfa, Batman, Siirt ve Şırnak İl Sağlık müdürlerimiz, başhekimlerimizin katılımıyla bölge toplantılarımızı yapmış olacağız.

Bu altı ilimizdeki güncel durumları, sağlık altyapısını detaylarıyla değerlendirmiş olacağız. İstişaremiz bittikten sonra aldığımız kararları ve sorularınızı cevaplamış olacağım.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR