Bakan Koca Açıkladı: Okullar Ne Zaman Açılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm Türkiye'nin en çok merak ettiği sorulardan olan ''Okullar ne zaman açılacak?'' sorusunu yanıtladı. Detaylar haberimizdedir.

Bakan Koca Açıkladı: Okullar Ne Zaman Açılacak?

Bakan Koca Açıkladı: Okullar Ne Zaman Açılacak

Koronavirüs Bilim kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Okullar ne zaman açılacak?' sorunu yanıtladı.

Bakan Koca'nın bu yöndeki açıklamaları tam olarak şöyledir:

''Okulların açılmasıyla ilgili geçen toplantıda ifade etmiştim, açılma takvimini Milli Eğitim Bakanımız 31 Ağustos olarak açıkladılar. Bu takvimde eğitim başlamış olacak. Ama bu eğitim uzaktan, hibrit veya karma eğitim tarzında mı olacağı bu konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte Bilim Kurulumuzun yetkili arkadaşları çalışıyorlar.

İller bazında salgınla ilgili farklılık söz konusu ise o illere özel farklı yaklaşımlar da devreye girebilir. Burada önemli olan eğitimin 31 Ağustos'ta başlayacak olması. Ama bu eğitimin uzaktan, bölgesel olarak farklı şekilde mi bunu da önümüzdeki bir iki hafta içerisinde açıklaması daha net yapılmış olur.
Alınabilecek tedbirler de netleştiriliyor. Bir sınıfta bir öğrencinin pozitif olduğunu düşünün. Pozitif olan vaka tespitinde o okulda ne gibi tedbir alınmalı. Temas ettiği çocuklarla ilgili neler yapılmalı? Karantina veya izolasyon kimlere uygulanmalı? Kimlere test yapılmalı? Önceden ateş dahil olmak üzere birtakım tedbirler alınmalı mı, hangi safhada alınmalı, bunlar da detaylandırılıyor, bilgilendirme yapılmış olacak.''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR