Bakan Karaismailoğlu'ndan Karayolu Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kuzey Marmara Otoyolu'nu 21 Aralık'ta tamamlanacağını açıkladı.

Bakan Karaismailoğlu'ndan Karayolu Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kuzey Marmara Otoyolu hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamasına şu ifadelerle yer verdi;"400 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu devam ediyor. İnşallah bu hafta sonu 5'inci kesimini tamamlıyoruz. 21 Aralık'ta da Kuzey Marmara Otoyolu'nun tamamını tamamlamış olacağız."

KONUŞMA METNİNE DAİR 

Çanakkale Köprü inşaatı ziyaretinde bulunan Karaismailoğlu, inceleme eswnasında edinmiş olduğu ve bilgileri, briflerin akabinde proje bazında 600 mühendis ve 5 bin kişinin görev aldığını dile getirdi. Ve şunları ekledi; "Rakamları da dünyanın sembol rakamları. Su yüzeyinden 318 metre yükseklikteki çelik ayaklarıyla dünyanın en yüksek çelik ayaklı köprüsü olacak. İki ayak arası açıklığı 2023 metre olarak dünyanın en geniş köprülerinden biri olacak. Toplamda da 4 bin 600 metrelik bir köprü uzunluğu var. Yine bu proje kapsamında Malkara-Çanakkale arası 101 kilometre bu proje kapsamında tamamlanacak. Tamamlandığında 1,5 saat süren yolculuklar 6-7 dakikalara düşecek. 1915 Çanakkale Köprüsü'nde olduğu gibi ülkemizin her bir noktasında çok değerli çalışmalarımız var.Buradaki arkadaşlarımızla birlikte olduk. Onlara moral, motivasyon, güç kuvvet ve hem de ne aşamada olduğumuzu görmek için sabah erken saatlerden beri buradayız. Köprü arkamızda. Şu anda kılavuz halatlar çekiliyor. Peşinden kedi yolları hizmete girecek. Peşinden ana halatların imalatları tamamlanacak. Onun peşinden de tabliyelerimizi yerleştirip inşallah 18 Mart 2022'de burayı faaliyete almak için çalışmalar düzgün şekilde devam ediyor.''

KÖPRÜNÜN GENİŞLİĞİ 45 METRE

Projenin tamamlanması huhusundaki görüşleri , sabırsızlıkla bekliyoruz, altın gibi işleniyor köprü ifadelerini kullandı ve ekledi , "Bunlar sadece saatlerle kısıtlı. İnşallah 18 Mart 2022'de dünyanın gözü önünde hep beraber burayı açacağız. Bu projeler çok önemli. Bu projelerde çalışmak, yönetmek ayrı bir değer. Biz de bunun kıymetini biliyoruz. İnşallah gelecek nesillere çok örnek projeler olacak. İnşallah buraya sık sık geleceğiz."

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR