Bakan Karaismailoğlu Açıkladı! 2022'de Açılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Saray-Kırklareli Yolu Temel Atma Töreni’nde yer aldı.

Bakan Karaismailoğlu Açıkladı! 2022'de Açılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Saray-Kırklareli Yolu Temel Atma Töreni’nde yer aldı.

Kurban Bayramının son gününde temel atma töreni vesilesi ile bir araya gelmiş olmanın mutluluk verici olduğunu işaret eden Bakan Karaismailoğlu, "Tüm vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 2023 kalkınma hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizin her noktasına hizmet götürüyor, adeta ulaştırma ve altyapı alanında reformlar gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz, ülkemizin her köşesinin dünya ile bağlantısını sağlamak ve kalkınmasına katkıda bulunmak. Böylelikle dünyada ve bölgemizde sarsılmaz bir ekonomik güç olma yolunda ilerleyen ülkemize bu yolda en büyük desteklerden birini vermek. İşte Kırklareli’miz de güzel vatanımızın her köşesi gibi bu büyük hedefe doğru ilerliyor, büyüyor, zenginleşiyor. En büyük dileğimiz sizlerin desteği ve hayır dualarıyla daha pek çok iş başarmak ve gelecekte evlatlarımıza imkanları daha geniş, daha zengin, daha güçlü bir ülke bırakmak. Bizlerle ve yaptıklarımızla iftihar etsinler, örnek alsınlar ve inşallah daha büyük işler başaracak gücü kendilerinde bulsunlar" sözlerine yer verdi.

“KIRKLARELİ’NİN BÜYÜRKEN ARTAN İHTİYAÇLARI İÇİN YENİ PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Kırklareli’nin büyürken ihtiyaçlarının arttığını ve Bakanlık olarak bunların farkında olduklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, büyüme hızına ve artan trafik yoğunluğuna bağlı olarak Kırklareli için yeni projeler ürettiklerini ifade etti.

Kadim tarihi, kültürel dokusu ve eşsiz doğal güzellikleriyle Trakya’nın saklı cenneti Kırklareli’nin özellikle tarıma dayalı sanayinin hızla geliştiği bir merkez olduğuna dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, “ Bugün de Kırklareli’mize iki bayram müjdesi ile geldik. Şu anda Saray-Kırklareli Yolu’nun temelini atıp ardından da Edirne-Kırklareli Yolu’nun 11 kilometrelik kısmını bölünmüş yol olarak hizmete açacağız” sözlerine yer verdi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR