Çeşitli programlara katılmak için kente gelen Bakan Fikri Işık, Gümüşhane Üniversitesindeki "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" konulu konferansın sonrasında beraberindekilerle cuma namazı için Karaer Mahallesi'ndeki Kemaliye Camisi'ne hareket etti.

Konvoyda yer alan Kadir Koncuk'un kullandığı 29 AN 700 plakalı otomobil, Eskibağlar Mahallesi'nde Özgür Altuntaş idaresindeki 29 DH 778 plakalı minibüsle çarpıştı.

Kazada yaralanan sürücüler ile 3 kişi, Gümüşhane Devlet Hastanesine götürüldü.

Bakan Fikri Işık, beraberindeki Vali Okay Memiş, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgün, Cihan Pektaş ve diğer ilgililerle Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne gelerek kazada yaralananları ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret giden Bakan Işık'ın doktorlardan ve diğer ilgililerden yaralıların sağlık durumları ve kazanın oluş nedenine ilişkin bilgi aldığı öğrenildi.

Bakan Fikri Işık, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, maalesef dikkatsizlik sonucu meydana gelen bir trafik kazası olduğunu belirterek, şunları dile getirdi:

"4 arkadaşımız yaralı, bunlardan bir tanesi biraz daha ciddi ama hamdolsun doktorlarımızın verdiği şu andaki ilk bilgi hayati tehlike çok gözükmüyor. Diğer 3 arkadaşımızın da bazı bölgelerinden doku incinmesi veya yaralanma şeklinde ama diğer 3 arkadaşımızın hayati tehlikesi yok. Geçmiş olsun diyoruz, Allah beterinden saklasın."

Kaynak: AA