Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, terörle mücadele operasyonlarında katılacak deniz piyade taburunu uğurlama törenine iştirak etti.

Işık, Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Askeri Tatbikat Atış Bölge Birlik Komutanlığındaki incelemelerinden sonra Cougar modeli askeri helikopterle Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait Amfibi Görev Grup Komutanlığına geldi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’nun karşıladığı Işık, tören kıtasını selamladı, birlik hatıra defterini imzaladı.

Kıbrıs Barış Harekatı'nda da görev alan komutanlığın etkinliklerine dair birifing alan Işık, buradan Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığına gitti.

Işık, birlik komutanından çalışmalara dair bilgi aldı, sonrasında terörle mücadele harekatlarında görev yapacak deniz piyadelerinin uğurlama törenine katıldı.

Burada, askerlere seslenen Işık, deniz piyadelerinin, vatanın bölünmez birliğini milletin huzur ve teminatı adına kahramanca görev yaptığını açıkladı.

"TERÖR ÖRGÜTÜNE TARİHİNİN EN AĞIR DARBESİ VURULDU"


Bakan Işık, Türkiye'nin pek çok terör örgütü ile aynı zamanda mücadele ettiğinin altını çizerek, "Hamdolsun, son zamanlarda alınan yoğun önlemler ve askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, güvenlik korucularımızın çok güçlü koordinasyonu neticesinde terör örgütüne tarihinin en ağır darbesi art arda indirildi." şeklinde konuştu.

Dağlıca'ya iki hafta evvel gittiğini ve burada, içlerinde deniz piyadelerinin de yer aldığı askerlerle buluştuğunu belirten Işık, Mehmetçik'in moralinin yüksek olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Işık, yeni görevlerine katılacak deniz piyadeleri ile oradaki askerlerin moralinin daha da yükseleceğine vurgu yaparak, "Terör örgütünü, bu alanda artık eylem yapamaz duruma getirip, Türkiye için tehdit olma durumundan çıkaracağız." İfadesini kullandı.

Mehmetçik'in yaklaşan Ramazan Bayramı'nı kutlayan Işık, deniz piyadeleriyle tek tek tokalaştıktan sonra birlikten ayrıldı.