Yanan alanların tahsis edildiği iddialarının yalan olduğunu vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bizim hükümetimiz döneminde bir metrekare  alan dahi başka bir amaçla kimseye peşkeş çekilmedi. Hatta bir sene içinde yanan alanları ağaçlandırmak durumundayız." dedi.

"Yanan alanın derhal ağaçlandırılması için gereki yapılması için emir verdim. Şeytan Sofrası'nı cennet sofrası gibi yemyeşil olacak. Hatta fırsat bulursam bazı sanatçı kardeşlerim, 'Bakanım haber ver biz de gelelim' dedi.

Ben de Twitter'dan onlara mesaj yolladım, 'Ben de gelmeye çalışacağım sizlere de teşekkür ediyorum' dedim.

Bütün yurttaşlarla davul-zurna ile... Hatta sanatçılar gelirse onlar da 'Ormanlar, yanmasın, yurtdaş dikkatli olsun' diye türkü okusun. İsterse ben de türkünün sözlerini yazarım. 'Böyle bir program yapalım' dedik. Çalışmalar başlamış durumda."

Bakanlık ile Haluk Levent arasındaki Twitter mesajları

Bakan Eroğlu, sanatçı Haluk Levent'in, Ayvalık'taki orman yangınına ilişkin sosyal medyadaki paylaşımına yanıt verdi. Haluk Levent, Şeytan Sofrası'ndaki yangına ilişkin, Twitter hesabından, "Tüm takipçilerim! AHBAP olarak karar alıyoruz. Belirleyeceğimiz tarihte fidan dikmeye bizimle beraber var mısınız?" mesajını paylaşmıştı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Twitter hesabından Levent'in bu mesajına karşılık, "Sayın Haluk Levent, Ayvalık'taki saha temizlenmeye başlandı. Kasım'da fidanlar toprakla buluşturulacak. Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz." yanıtı verildi.