Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı programı dahilinde Yozgat'a geldi. AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bayramlaşan Bakan Bozdağ, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, "CHP'nin adalet yürüyüşüne HDP de destek olacağını söyledi. FETÖ'nün de destek vereceği belirtiliyor. Bu hususa dair neler söylersiniz" sorusu üzerine, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünün samimi değil hesaplı olduğunu belirtti

"BOŞUNA YORULUYORLAR"


2019 seçimlerinde yüzde 49’u CHP’nin yanında tutma hesabının da olduğunu ifade eden Bakan Bozdağ, sözlerini şöyle devam ettirdi:

"Bu hesap da tutmayacaktır zira CHP’nin arkasında böylesi bir durumla Türkiye’nin yüzde 51’ni böyle bir noktaya getirmek kolay değil. Çünkü Türk milletinin sokaklarda yer alanlara, eylem yapanlara, terör örgütlerinin eylem yöntemlerini siyasi partilerin muhalefet yöntemine çevirenlere pabuç bırakmadığı, Türkiye’nin geçmiş siyasi deneyimiyle çok net bir şekilde ortadadır."

Yürüyüşün bir diğer hedefinin de yargıyı etkilemek olduğunu söyleyen Bozdağ, şunları söyledi:

"Yargıda görev alan hakim ve savcıları baskı altına alarak hem FETÖ davalarında hem darbe davalarında hem de Kılıçdaroğlu’nun sonuç beklediği bazı takip ettiği özel davalarda özel sonuçlar çıkmasını amaçlamaktadır. Buradan bir kez daha belirtmek isterim ki yürüyüşlerle, tehditle, hakaretle yargının kararlarını değiştireceğini düşünenler veya yargıdan bu yöntemleri kullananlar istediği kararı alacağını zannedenler, boşuna yoruluyorlar. Boşuna kendilerine zarar veriyorlar. Şimdi hem kendilerine hem de başkalarına sorun yaratıyorlar. Yargıyı bu yöntemle etkilemeleri, istediği bu kararları yargıdan çıkarmaları imkansızdır. Türk yargısı bundan evvel olduğu üzere bundan sonra da Anayasa, kanun ve hukuka bağlı vicdani kanaatleriyle doğru olduğuna inandığı kararı vermeye hiçbir baskı, tehdit ve korkuya kapılmaksızın sürdürecektir, bundan da kimsenin şüphesi olmasın."