Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ davalarında sanıkların yaptıkları savunlamaları ile alakalı olarak sert tepki verdi.Bozdağ, "Akıncı Üssü'nde fotoğrafı var, görüntüsü var yani  her şey mevcut.  Hala 'O ben değilim' diyor. Örgütün elebaşı, terörist başı Gülen emir veriyor, 'Her şeyi reddedeceksiniz, inkar edeceksiniz.' Güneşin varlığını inkar edebilir misin? Görüyoruz hepimiz. Ama bunlar inkar ediyorlar. Türk milletinin, mahkeme heyetinin aklıyla alay edip her şeyi reddediyorlar." ifadelerini kullandı.

Yaptığı konuşmada Gezi olayından da bahseden Bozdağ, ‘Kırmızı fularlı kız’ diye bir hanımefendiyi herkes medyada şirin gösterdi. Sonra nerede ortaya çıktı? PKK terör örgütünün kadrosunda bulundu ve başka bir terör örgütü tarafından öldürüldü." dedi.

GEZİ'NİN PARLATILAN KIZIN SONUNU HEPİMİZ GÖRDÜK


Türkiye Noterler Birliği 46. Olağan Kongresi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın teşrifiyle gerçekleşti. Burada konuşma yapan Bakan Bozdağ, terör örgütlerinin sosyal mecralar üzerinden söyledikleri yalanlara, algı operasyonlarına, iftiralar konusunda dikkatli davranılması konusunda ikazlarda bulunarak, “Hatırlar mısınız? Gezi kalkışmaları vardı, ‘Kırmızı fularlı kız’ diye bir hanımefendiyi herkes şirin gösterdi televizyonlarda. Sonra nerede ortaya çıktı? PKK terör örgütünün kadrosunda bulundu ve başka bir terör örgütü tarafından öldürüldü. Teröristleri eğer çocuklarımıza rol model olarak özendirirsek yarın bizim içimizden birinin çocuğu da bir terör örgütü safında yer alabilir. Onun için teröristleri rol model olarak hem almamalıyız hem de aldırmamalıyız. Rol model olarak alanlara, gösterenlere karşı da hep beraber ortak tavır takınmalıyız. Gezi kalkışmasında memleketin dört bir yanı yakıldı, yıkıldı; yaktıranlar, yıktıranlar, başka güç odakları, üst akıllar, terör örgütleri ama Türk milleti öyle bir algıyla karşı karşıya kaldı ki o günlerde herkes farklı bir noktada. Hala farklı noktada duranlar yok değil ancak uluslararası bir organizasyon terör örgütlerinin aktörlüğünde yürüyen bir olay ve anlıyoruz ki şimdi onları yapanlar bir bir başka terör örgütlerinin saflarında mücadele ederken hayatlarını kaybediyorlar. Onun için rol model olarak gösterirken de bizim bulara çok dikkat etmemizde fayda var” ifadelerini kullandı.