Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) ait Batı Mesutlu Lokasyonu-1 tesislerinde incelemeler yaptı.

Babaeski ilçesindeki alanı ziyaret eden Albayrak, alan görevlilerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) ait Batı Mesutlu Lokasyonu-1 tesislerinde incelemelerde bulundu.

Babaeski ilçesindeki sahayı ziyaret eden Albayrak, saha yetkililerinden çalışmalar için bilgiler aldı.

Sondaj kulesine çıkan Albayrak burada işçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Berat Albayrak daha önce katıldığı bir toplantıda şu açıklamaları yapmıştı:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, katıldığı Milli Enerji ve Maden Politikası programının tanıtım toplantısında konuştu. Geçen 15 senelik yolculuğu sessiz bir devrim olarak adlandıran Albayrak, kamu sektöründeki yaşanan durumla alakalı önemli bir süreçten geçtiklerini söyledi. Bu süreçte asla pes etmediklerini ve sürekli olarak mücadeleye devam ettiklerini belirtti. Sağlık kısmında da çok değerli ve büyük değişiklikler olduğunu  ve bununla beraber tüm dünya tarafında gıpta ile takip edilip izlenen dev projelerimiz oldu. Yapılan bu işler doğrultusunda da Avrupa’nın en güçlü ekonomilerinden biri haline geldiğimizi de özellikle belirtti.

Berat Albayrak yaptığı konuşmada önemli konulara değindi.

HEDEFİMİZ 5 MİYON TON 

Gelen ikinci sismik gemimizle denizleri daha etkin kullanmaya başlayacağız. Bu sene alçağımız arama sondaj gemisiyle kuyular kazmayı hedefliyoruz. Son seneler de özellikle son 10 sene içinde yapılan aramalarda sondaj çalışmaları doğrultusunda 15 milyar tondan daha fazla kömür rezervi elde ettik. Enerjide en önemli kaynaklardan biri olarak kullanılan kömür, doğru bir yatırım politikası ile süreci başlatacağız. Ülkemiz de bolca yerli kaynaklar var ve bunları kesinlikle kullanmalıyız. Türkiye şuan petrol depolama noktasında talep edilen seviyede değil. Bunun hakkında olan düşüncemiz tam 5 milyon ton.