Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, gün gerçekleşen Hakkari'nin Yüksekova'ya bağlı Çobanpınar köyündeki enerji nakil hatlarında görevli olan işçilere yönelik, bölücü terör örgütü PKK’nın yaptığı silahlı saldırı sonucunda 2 şehit ve 3 yaralı olduğunu hatırlatarak, ‘Eli kanlı terör örgütünün neye hizmet ettiklerini bir defa daha anladık. Ancak bu hain saldırılar bizi çalışmalarımızdan alıkoyamaz. Milletimizi daha iyi şartlar altında yaşaması için her ne olursa olsun çalışmalara devam edeceğiz.’ dedi.

‘ÖLDÜRDÜKLERİ İNSANIMIZIN ALIN TERİNDE BOĞULACAKLAR’

Albayrak, ‘Eli kanlı ve bölücü terör örgütü, şimdiye kadar hain saldırılarla ihanet ettikleri insanlarımızın alın terinde boğulacaklar. Bu olayla tekrar gördük ki terör örgütü Kürtlere saldırırken, kendisini sözde Kürtlerin temsilcisi sayanlar, PKK’nın saldırıları karşısında sessizliğini koruyarak üç maymunu oynuyor.’ ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak, geçen günlerde gündeme gelen, Sezgin Tanrıkulu’nun SİHA’lara olan tepkisine ‘Adeta örgütün sözcülüğünü üstlenmiş durumda’ açıklamasını yaptı.

Albayrak, yurt içinde ve yurt dışında bölücü terör örgütünün hain saldırıları sonucunda hayatını kaybeden şehitlere rahmet dilerken yaralanan vatandalar içinde Allah’tan acil şifalar dileyerek milletin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanların her zaman yok olmaya mahkum olacağını ifade etti.