Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Trakya iftar yemeğine iştirak etti. Bakan Albayrak Pesilvanya'ya destek yürüyüşü gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Bakan Albayrak 'Birileri 15 Temmuz'a kontrollü darbe diyorsa ya darbenin içinde yer almıştır ya da desteklemiştir' ifadesini kullandı.

Enerji ve Tabii kaynaklar bakanı Berat Albayrak Kılıçdaroğlu'nun kontrollü darbe ve sözde adalet yürüyüşüne sert tepki gösterdi


"BİRİLERİ KONTROLLÜ DARBE DİYORSA DARBENİN DESTEKÇİSİDİR"


"Kimi yürüyor kimi şöyle diyor insan Allah'tan korkar bugün 15 Temmuz'u 80 milyon birlikte olduğumuz böyle bir ülke 15 Temmuz'a bazıları kontrollü darbe diyorsa çok açık belirtiyorum ya bu darbenin içerisinde yer almıştır ya da desteklemiştir. Bakan Albayrak Kılıçdaroğlu'na senin özel kalemin Bylokçu çıkacak emirleri alacak MİT TIR'ları afedersiniz FETÖ ülkeye ihanet edecek sen bunu savunacak pankart gezdireceksin kimse kimseyi aldatmasın bu ihanet içerisinde olanların farkına varmamız lazım.

HEDEFLERİ ZATEN TÜRKİYE'Yİ BİR YERE TAŞIMAK DEĞİL


Hedef Türkiye'yi bir yerlere getirmek değil zaten rezil rüsva olmuşum cümle aleme ve partiye koltuğumu kaybetmemek adına nasıl bir girişimin içinde olurum da partide geleceğimi sağlama alırım. Allah selamet versin onu onlar düşünsün artık yenilgiye devam son hız. Allah selamet versin yolunuz açık olsun. Ancak terör örgütleriyle ihanet şodaklarıyla kucak kucağa olup Gezi'de birlikte olacaksın 17-25 Aralık'ın arkasında duracaksın 15 Temmuz'un içinde yer alacaksın veya destekçisi olacaksın sonra da Türkiye'de adalet isteyeceksin önce bi temizlik yapsın birileri içindeyse eğer.