Bakan Akar Açıkladı! 1458 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyindeki operasyonlarda 1458 teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyonlar başarıyla ilerlerken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile 10. Tanker Üs Komutanlığı ziyareti sonrasında 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında inceleme yaptı.

222'nci Filo Komutanlığını ziyaret eden Akar, personelle bayramlaştı.

Coronavirüs salgını ile mücadele kapsamındaki önlemlerin uygulandığı ziyaretlerde konuşan Bakan Hulusi Akar, Silahlı Kuvvetlerin bütün halinde, hem terörle hem de koronavirüs ile mücadelesinin devam ettiğini ifade etti.

1 OCAK'TAN İTİBAREN 1458 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Terörle mücadelenin hız kesmediğini ifade eden Akar, "1 Ocak’tan itibaren Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde terörle mücadele çerçevesinde yapılan operasyonlar sonucunda 1458 terörist etkisiz hale getirildi. Mücadele yoğun şekilde devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bu mücadelesini en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla sürdürecek." sözlerine yer verdi.

"TSK BU MİLLETİN BAĞIRINDAN ÇIKMIŞ BİR KURUMDUR"

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, asil milletinin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle bugüne kadar her türlü mücadeleyi yaptığını, bundan sonra da aynı şekilde yapmaya devam edeceğini dile getiren Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla, duygusal, kişisel, ön yargılı bilgi ve yorumların dışında, vazifesini hukuk çerçevesinde ve şeffaf şekilde yapma gayreti içindedir. Bugüne kadar olduğu gibi görevlerimizi şu anda 5 operasyon bölgesinde büyük bir azim ve kararlılıkla yaparken, bu faaliyetlerimizi tamamen hukuk çerçevesinde icra ettiğimizi ve tüm bu faaliyetlerin şeffaf, her türlü denetime açık olduğunu herkesin bilmesi lazım. TSK bu milletin bağrından çıkmış bir kurumdur, yani asil milletimizin bağrından çıkan TSK, kurumsal bir yaklaşımla daima, 'ben' demeden 'biz' diyerek akıl ve bilim ışığında anayasa ve yasalar çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR