Birleşik Arap Emirliklerinin ardından Bahreyn de katar propagandası yapan vatandaşlarına 5 yıl hapis cezası vereceğini duyurdu.
Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ‘dan sonra Bahreyn'de de Katar'ı haklı görmenin 5 yıla kadar hapisle cezası verileceğini bildirildi.

BAHREYN'DE KATAR'I DESTEKLEMENİN CEZASI 5 YIL HAPİS

Bahreyn İçişleri Bakanlığından yapılan bildiride, yazılı, sözlü veya herhangi bir şekide Katar'ı haklı gören bir içerik paylaşımların para cezası ve 5 yıl hapis cezasına varan suç kapsamına alındığı duyuruldu.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİDE KATAR'A DESTEK VERMEYİ SUÇ UNSURU SAYMIŞTI

Birleşik Arap Emirliklerinde de aynı doğrultuda, Katar'ı haklı gören açıklamalarının 3 ila 15 yıl hapis veya 136 bin dolardan az olmamak üzere para cezası ile cezalandırılabileceğini duyurmuştu.

KATAR'DAN YAPILAN AÇIKLAMA:'UZLAŞABİLİRİZ'

Katar'dan yapılan yazılı açıklamada diplomatik sorunlar ve kriz yaşanan ülkelerle konuşarak uzlaşabilineceği mesaji verildi.Katar diplomatik sorunların uzlaşarak çözülebileceğinden yana tavır sergiledi.Katar'ın uzlaşmacı tutumuna Suudi Arabistan ve diger ambargocu ülkeler ters tepki vererek krizi tırmandırmanın peşinde olduğu görülüyor.

Birleşik Arap Emirliklerinin ve Suudi Arabistan'ın başını çektiği Katar krizinde yine bu devlet öncülüğünde kriz tırmandırılmak isteniyor.