Bahçeli'den TTB'nin Siyah Kurdele Eylemine Sert Tepki!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından yapılan siyah kurdele eylemi Devlet Bahçeli tarafından sert eleştirildi. Bahçeli, TTB'ye 'ihanet oluşumu' yakıştırmasını yaparak, bu eylemin ''Ülkemizin yeni tip korona virüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek'' amacı taşıdığını kaydetti.

Bahçeli'den TTB'nin Siyah Kurdele Eylemine Sert Tepki!

MHP Genel Başkanı Bahçeli resmi Twitter hesabı başta olmak üzere sosyal medya üzerinden Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB)  sağlık çalışanlarına yönelik başlattığı kışkırtıcı eylemi sert eleştirdi.

Bahçeli, siyah kurdele eyleminin bir komplo olduğuna işaret ederek, şu sözleri söyledi:

''Ülkemizin yeni tip korona virüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek isteyen, vatandaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızı telaş ve paniğe sürüklemek amacı taşıyan kötü niyetli bir kampanya devamlı mesafe almaktadır.

Bunu görüyoruz, karanlık emel sahiplerini biliyoruz. Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış!

''TABİPLİĞİN YÜZ KARALARI ''

Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur. Siyah kurdele takınca ne olacak? KOVİD-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? Bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar? Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? ''

KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİ

Türk Tabipler Birliği'nin bu eyleminin koronavirüs kadar tehlikeli olduğunu söyleyen Bahçeli şu sözleri söyledi:

''Üstelik, hükümete yönelik 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz' eylemi haince bir tertiptir. Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir.

Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır. Virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve Türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. Artık Türk Tabipler Birliği’ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkânsızdır''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR