Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şanlıurfa'nın Siverek bölgesinde, orakla Atatürk büstüne saldırganla ilgili "Mezkur alçak provokasyon haklı ve meşru bir infial ve tepkinin önünü açmış durumda. Unutulmasın ki Atatürk; Türkiye’dir, Cumhuriyet’tir, devlettir. Aziz Atatürk Türk milletinin ortak ve kurucu değeridir. Kurtuluşun lideri, kuruluşun mihveridir. İnkarcılar ise hıyanetin hizmetkarlarıdır" dedi.

''DEVLET BİR'DİR''

İradesi olmayanın, istikbalinin de olmayacağını açıklayan Devlet Bahçeli, "İstikbal yok ise istiklal sadece hayaldir. Devlet ise irade, istikbal, istiklal aynı değerdedir. Türk devleti böyledir. Devlet, milletin onuru, bekanın omurgası, birlikte yaşamanın ebedi onayıdır. Türk devlet geleneğinde milletin kaderi devletle bir ve aynıdır.

"YENİ DEVLET, YENİ KURUCU AMACINDA OLAN VARSA AKLINI BAŞINA ALSIN"

'Yeni devlet kuruyoruz' sözü, FETÖ'ye uzatılmış zeytin dalı olduğunu savunan Bahçeli, şunları kaydetti: "Devlet birdir, milletin siyasi ve idari mecmuudur, Türk tarihinin şeref mahsulüdür, ismi Türkiye Cumhuriyeti'dir. Öyle de kalacaktır.

'Devletle oynamak küresel devlere yem olmaktır' diyen Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Rota aynıdır. Kaynak aynıdır. Kurucu kahramanlar isim isim farklı olsa da cephe cephe, dalga dalga büyüyen Türk devletinin şeref payeleridir.