MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli’nin konuşmasının satır başları şu şekilde:

ABD'nin YPG ile bağı tüm itirazlarımıza karşılık devam etmektedir. Teröristlere cesaret verilmektedir. Verilmiş sözler tutulmamakta. Türkiye'nin çıkarlarını perdelemek amacıyla küresel fitne ile düşmanca oyunlara başvurulmaktadır. Rusya, Deyrizor'da YPG ile boy göstermekte, aynı kalıp ve kareyi paylaşmakta. Bunda da bir yanlış görmemektedir.

YANLI MAHKEMELERE RAZI OLAMAYIZ

Ekonomik oyun ve operasyonlar sürekli kendini göstermektedir. ABD'de kurulan yanlı mahkemelerde Türkiye yargılanmaktadır. Buna razı olamayız, sessiz kalamayız. Karanlık ve kaçak bir şahsın, hain bir suçlunun kirli itirafları ülke kamuoyunu karıştırmaktadır. Türkiye'den nasıl kaçtığı ya da kaçırıldığına yönelik farklı oyunlar yazılmaktadır. Türkiye'yi yere düşürmek maksadıyla yer çekimi ile yarışanların iffetsizlikleri hepimizin gözü önünde yaşanmaktadır. Zehri zemzem diye yutturmaya çalışan dolandırıcılar ülkemizin saygınlığını zayıflatmanın hevesiyle hareket etmektedirler.