16 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 19°
  • Izmir 26.11°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST97.860
Dolar5,709
Euro6,4281
Altın259,57

Bahçeli'den Çok Sert Açıklama: O Karar Rezalet Değil mi?

Devlet Bahçeli, Kerkük'te hükümet binalarına IKBY bayrağının asılmasına çok sert tepki gösterdi. Bahçeli paylaşımında, "Siyasi hesaplar uğruna Türkmenler feda edilemez" dedi.

Bahçeli'den Çok Sert Açıklama: O Karar Rezalet Değil mi?

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Kerkük'te hükümet binalarına IKBY bayrağının çekilmesine büyük tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli'nin o açıklamaları:

Üç Ayların ve yarın idrak edeceğimiz Regaib Kandili'nin mübarek olmasını Allah'tan niyaz ediyor. Türk-İslam alemine kutlu olmasını diliyorum. Türkmen denilince ne anlıyorsunuz? Ben söyleyeyim: Mazisi şeref ve şanla yoğrulmuş beşeri ahlak, asalet ve soyluluğu anlıyorum. Gökbayrağı görünce ne hissediyorsunuz? Ben açıklayayım: Zulme direnen, eziyetlere katlanan, katliamlara dayanan bir millet ruhunu görüyorum.

"REZALET DEĞİL Mİ?"

Türkmenlerin çilesi niye bitmiyor? Dram neden sonlanmıyor? İnsanlığın kökü mü kurudu? Adalet ve hukukun dibi mi tuttu? Nedir mesele? Kerkük Vilayet Meclisi 28 Mart 2017de bir karar aldı. Barzani'nin sözde bayrağının resmi dairelere asılması kararlaştırıldı. Rezalet değil mi? Kerkük ağlıyor, ağıt yakıyor. Türkmeneli vahşetin ağına takılmış feryat figan ediyor. Can Kerkük mütecaviz emellere kurban gidiyor.

"SİYASİ HESAPLAR UĞRUNA TÜRKMENLER FEDA EDİLEMEZ"

Peşmerge başı 26-27 Şubat 2017'de Türkiye'ye gelmişti. Peşinden bayrak niyetine ve IKBY'yi temsilen bir bez parçası oraya buraya asılmıştı. Ankara'da göndere çekilen paçavraya ses çıkarılmazsa Kerkük mevzi kaybeder.

Ankara gerilerse Türkmeneli düşer, devrilir. Ankara'yla Kerkük'ün kaderi birdir. Siyasi hesaplar uğruna Türkmenler feda edilemez, Türkmeneli teslim edilemez, yok edilemez.

"TÜRKMENLERİ SAVUNMAK TÜRKİYE'Yİ SAVUNMAKTIR"

Kerkük Türk'tür, Türk'ün öz yurdudur. Türkmeneli Türk milletinin cümle kapısıdır. Şayet kırılırsa Anadolu toprakları hepimize dar edilir. Söylemiştim demek istemiyorum; ama yine haklıyız, yine haklı çıktık.

Kerkük Türkiye'nin Irak'taki soydaşı, gardaşı, kaderdaşı, her şeyidir. Türkmenleri savunmak Türkiye'yi savunmaktır. Artık bu tarihi ve jeopolitik gerçek görülmelidir. Kerkük ve Musul, Ankara ve İstanbul'dur.

"İNCİR AĞACINDAN OKLAVA, BARZANİ'DEN DOST OLMAZ"

Darı unundan baklava, incir ağacından oklava, Barzani'den ise dost olmaz. Kanıt mı isteniyor, yalnızca tarihe bakalım, milli davranalım yeter. Kerkük'ün statüsü ile oynayanlar ateşle oynar.

"HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN, BAŞKA SÖZE GEREK YOK"

Türkmenlere infaz fermanı yazanlar 80 milyonu geçmek, yenmek, yerle yeksan etmek zorundadır. Herkes aklını başına alsın; Kerkük Türk'tür, Türk kalacaktır. Daha başka söze gerek var mıdır?

Kaynak: haberler.com

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri