Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmeler yapan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin gündeminde Kuzey Irak'ta yapılan korsan referandum vardı. Bahçeli, Barzani'yi çok sert bir dil ile uyararak, "Bir aşiret lideri çıkıp haddini aşarak bağımsızlıktan bahsediyor. Ham hayal peşinde koşan Peşmerge başı ısrarı sürerse belasını muhakkak bulacak. Barzani'ye dedesinin akıbetini çok açık şekilde hatırlatıyor, ayağını denk almasını tavsiye ediyorum." diye konuştu.

'Barzani'nin ipi başkasının elindedir' diyen Devlet Bahçeli Türkiye'nin uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını kullanması gerektiğini vurgulayarak, "Ankara Anlaşması başta olmak üzere uluslararası anlaşmalardan doğan haklarımızı sonuna kadar kullanmamız gerekli. Şartlar oluştuğunda, tarih coğrafyaya dar geldiğinde misak-ı milli uyanacak, 81 Düzce'den hemen sonra "82 Kerkük, 83 Musul" deme hakkının önünde hiçbir güç duramaz ve duramayacaktır." dedi. Bahçeli'nin bu sözleri salondakiler tarafından büyük bir coşku ile karşılandı ve dakikalarca ayakta alkışlandı.

"TÜRKİYE KESKİN BİR DEVİRDEDİR"

Milliyetçi Hareket Partisi taşıdığı misyon gerekliliğini yapmaktadır. Türkiye zorlu bir dönemden geçiyor, yokuşu keskin bir devirde. Bunu görmekteyiz, bilmekteyiz. Eğer görevimizin şuuruna varamazsak önümüz karanlık. Çok çabalamalı, çok çalışmak zorundayız. Adeta Karadeniz gibi çırpınmalıyız.

"YÜREKLİLİK GÖSTEREBİLMELİYİZ"

Belaların çokluğundan dert yanmaktansa bunların üstüne korkusuzca gidebilecek yürekliliği gösterelim. Türkiye aleyhtarı kampanya kökleşmekte, dikkat kesilmeliyiz. İmhalkarlık, iradesizliğin eseridir. İradesizlik ilkesizliğin sonucudur. İlkesizlik, ülküsüzlüğün, korkakça hayatın acı diyetidir.

"MİLLİYETÇİ HAREKET DÜŞMANA KORKU SALMAKTADIR"

TBMM'nin yapacağı çok şey var. Demokrasi yegane çaremiz. Meşruiyetten ödün vermememiz, hukukun üstünlüğünden taviz vermemiz düşünülmemeli. Çok şükür, onca saldırıya rağmen Meclis açık ve çalışır vaziyette. Bilmiyorlar ki Türklüğü asırlardır taşıyan kutlu yürekler hala pes etmedi, etmezde. İşte bu grup salonu, milliyetçi hareket, tüm heybeti ile dosta güven, düşmana korku salmakta.