Gündeme ilişkin değerlendirmelerini Twitter'daki kişisel sayfası üzerinden veya düzenlediği basın toplantıları ile MHP Grup Toplantısı'nda yapan Devlet Bahçeli 17 Ağustos'tan bu yana sessizliğini koruyordu. Fakat MHP'den yapılan açıklamada Devlet Bahçeli yarın basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

NELER OLMUŞTU ?

Dün Meral Akşener'in yeni parti oluşuma katılmış olan Koray Aydın, 2019'da Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Parti'li muhaliflerin geçtiğimiz sene yaptıkları olağanüstü tüzük kurultayının Haziran ayında mahkemece iptal edilmesi üstüne, artık MHP'de siyaset yapma imkanları olmayan ve içlerinde partiden ihraç edilen Meral Akşener'in de bulunduğu muhalif hareket, yeni parti kurmaya karar vermişlerdi. Koray Aydın da dün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla bu partide yer alacağını duyurmuştu.

MERAL AKŞENER 2019'DA ADAY OLACAK

Aydın sabah vakitlerinde Fox TV'deki haber programında, 2019'un Kasım ayında gerçekleşecek olan cumhurbaşkanı seçimlerinde Meral Akşener'in aday olacağını duyurdu.

Öte yandan İngiliz gazetesi Financial Times Meral Akşener'i gündemine taşıdı. 

İngiliz gazetesi Financial Times, Meral Akşener ile ilgili bir analiz yazısı yazdı. Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç olan Meral Akşener’in Parti hâkimiyetine meydan okumak için parti kurmayı düşünüyor yazısına yer verdi.

FİNANSAL TİMES AKŞENER’İ YAZDI

İngiliz gazetesi Financal Times Meral Akşener ile ilgili bomba iddialar ortaya attı. Meral Akşener’in yalnızca parti kurmakla kalmayacağı aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı başkanlık hayalinden mahrum bırakacağını da yazdı.

Gazete yazılan yazının devamında İstanbul ve Ankara’da Hayır oylarının önde olduğu belirtilerek, ‘’Türkiye yeni bir yasa için referanduma gitti. Bu yarışta yolundan dönen herkes Akşener’in destekçisiydi.’’ ifadesinde bulunuldu.  

İNGİLİZLER AKŞENER’E GAZ VERDİ

Türkiye’de 16 Nisan’da referandumdan sonra Milliyetçi Hareket Partisi içinde çıkan ihraçlar çoğalmaya başladı. Meral Akşener bu kapsamda çalışmalar yaparak yeni bir parti kurabileceğinin sinyallerini verdi.