Bahçeli Kongre Kararı Aldı! MHP Seçime Gidiyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın açıkladı. Yalçın, "Genel Başkanımız, biraz evvel bir karar almak suretiyle 26 Haziran veya 10 Temmuz tarihlerinde Milliyetçi Hareket Partisini olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır" dedi.

Bahçeli Kongre Kararı Aldı! MHP Seçime Gidiyor

Yargıtay'ın kongre kararının ardından kameraların karşısına geçen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin haziran veya temmuzda seçimli kongreye gitme kararı aldığını ve kendisinin de kongrede aday olacağını açıkladı.

"YARGITAY'IN KARARINI SAYGIYLA KARŞILIYORUZ"

MHP Gnelen Başkan Yardımcısı Semih Yalçın: Yargıtayın kararını saygıyla karşılıyoruz. Bu karar sonrasında tüzüğümüzün 63. maddesinin genel başkanımıza verdiği yetkiye dayanarak 26 haziran veya 10 temmuz'da kurultay kararı alınmıştır. Kongre, Ankara Arena Spor Salonunda yapılacak. Salon kiralalanmış durumda.

ÇAĞRI HEYETİ HAZİRANIN İLK PAZARINI İŞARET ETMİŞTİ

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP'de olağanüstü tüzük kongresi kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını oy birliğiyle onadı. Çağrı heyeti daha önce yaptığı toplantılarda Haziran ayının ilk Pazar günü toplanabileceği değerlendirmesini yapmıştı. Bu kararın ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın şu açıklamayı yaptı:

"MHP yargı kararlarına saygılıdır. Bu karar sonrasında tüzüğümüzün 63. maddesinin verdiği yetkiye dayanarak Sayın Genel Başkanımız, 26 Haziran ya da 30 Temmuz da olağanüstü seçimli kurulltaya götürme kararı almıştır. Ankara Arena'da salon kiralanmıştır"

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri