MHP Lideri Devlet Bahçeli internet üzerinden yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Twitter’daki sayfasından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne tepki gösteren Devlet Bahçeli, sunduğu mesajlarda 14. Ağır Ceza Mahkemesinin Enis Berberoğlu’na ilişkin aldığı karara CHP’nin verdiği reaksiyona yönelik itirazlarını dile getirdi.

HUKUKA GÜVENMİYORLAR!

Hukuki imkanların sonlanmadığını, iç hukuk yolları açısından daha atılması mümkün olan adımlar olduğunu dile getiren Bahçeli, CHP'nin bu isyanına sebep olan unsurun ön yargı temelli olduğunu savunarak Kılıçdaroğlu ve peşinden giden kimseleri eleştirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli, internet üzerinden sunduğu beyanatta, 14. Ağır Ceza Mahkemesinin, Enis Berberoğlu'yla alakalı sunduğu neticeye CHP'nin verdiği reaksiyona karşılık olarak CHP’nin bu eylemini haksız bulduğu yönündeki değerlendirmesiyle eleştirdi. Hukuki yolların daha sonlanmadığını ifade eden Bahçeli, CHP'nin bu hareketinin peşin hükümden ileri gelen bir politik tutum olarak tetkik etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş düzenleyecekleri ilan etmiş, bu kapsamda bu sabah saatlerinde yürüyüşe başlayarak İstanbul’a doğru yürümeye partisini destekleyenler ile birlikte yürümeye başlamıştı. Yürüyüşün bir ay kadar sürmesi bekleniyor.