MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter'dan gündeme dair açıklamalar yaptı.

"FETÖ'CÜLERLE BERABER OLANLAR ADALET ARAMASIN"


Bahçeli, "FETÖ’cülerle beraber olup adaleti katledenler, bilhassa partimize kumpas kuranlar; ne adaleti,ne ahlakı ağızlarına almasınlar,komik oluyorlar." ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

Eğer hak, hakkı olanda ulunmuyorsa adalet yok demektir. Şayet aklı ve haklı olan değil; kası güçlü,parası çok olan kazanıyorsa adaletsizlik hüküm sürmektedir. Adalet bir hakkın hak sahibine verilme işlemi, teslim konusudur.

Adalet yoksa zulüm mevcuttur, zulmet egemendir, felaket yürüme uzaklığındadır. Yürüyorlar, yazıp çiziyorlar, yüksek perdeden atıp tutuyorlar; neymiş adalet bulunmuyormuş! Buna bir şey söyleyemem, ancak bunu dile getirenlere lafım vardır. Kimilerinin keyfine göre hareket eden mahkeme ve hakim olunca adalet mülkün temelidir;olmayınca adalet bombalanmıştır.Bu ikiyüzlülük değil midir

NE OLMUŞTU?

HUKUKA GÜVENMİYORLAR!

Hukuki imkanların sonlanmadığını, iç hukuk yolları açısından daha atılması mümkün olan adımlar olduğunu dile getiren Bahçeli, CHP'nin bu isyanına sebep olan unsurun ön yargı temelli olduğunu savunarak Kılıçdaroğlu ve peşinden giden kimseleri eleştirdi.