MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Isparta'da temel atma töreninde konuşma gerçekleştirdi. "25 Eylül'deki referandum Kürdistan provası. Buna asla izin verilmemeli" diyerek uyarılarda bulunan Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle:

SÖZDE MÜTTEFİKLER TERÖR ÖRGÜTLERİNİ KOLLUYOR

Malazgirt'te hüsrana uğrattıklarımız, Çanakkale'de tokatladıklarımız, Sakarya'da ezip geçtiklerimiz, İzmir'den denize döndüklerimiz PKK, PYD DHKP-C, DEAŞ, FETÖ yoluyla önceden yapamadıklarını yapabileceklerini sanmakta. Görüyorsunuz sözde müttefikimiz olan ülkeler bu terör örgütlerinin arkasında durmakta. Irak'ın kuzeyinden başlayarak akdenize ulaşan terör devleti kurma girilşimlerine start verilmiştir.

25 EYLÜL'DE KÜRDİSTAN PROVASI YAPILACAK

25 Eylül'deki referandum ile Kürdistan'ın provası yapılıyor. Asla izin verilmemeli. İdlib üzerinden yeni ve vahşi bir hesap daha ortaya konmak istenmekte. Bu tuzaklara karşı dikkatli olmak zorundayız. DAEŞ bahanesiyle PKK-PYD'ye görülmemiş fırsatlar sunanlar, Barzani'yi referandum için teşvik etmekte.

İKİ YÜZLÜ ALMANYA..

Almanya'nın iki yüzlü ve temeli olmayan yaklaşımı utanmazlık ve aymazlıktır. Almanya'da yaklaşan genel seçimler bazı kesimleri de Türkiye düşmanlığı propagansa yapma konusunda yarışa sokmuş bulunuyor. Bir ve bütün olmazsak bizi ayıracak bu canavarlar. Aynı gemideyiz bunu sakın unutmayalım. Konu vatandır, konu devlettir, konu milletir.