Geçen hafta İstanbul bağcılarda altyapı çalışmaları anında doğalgaz borusunun patlaması ve alevlerin metrelerce havaya yükselmesi çevredeki insanları korkutmuştu. Dün ise aynı noktada doğal sızıntının meydana geldiği caddede bu sefer yol çöktü.

Geçen hafta İstanbul Bağcılar dağ yolu caddesinde meydana gelen olayda bir iş makinesinin yoldan geçişi sırasında  doğalgaz borusunu delerek patlatmasıyla olay oluşmuştu. Patlamayla birlikte alevler binayı sardı ekiplerin alevleri kontrol altına almakta büyük zorluk çekmişti. Patlama anında doğalgaz borusunu delen iş makinelerinde ağır hasar oluşmuştu.

Çevredeki esnaf ve apartman sakinlerinin dükkânlarında ve evlerinde büyük hasarlar meydana gelmişti.çevre sakinlerinden Faruk Özçakar, “geçen haftalarda patladı, sonra tekrar patladı Allah’tan yangın çıkmadı. Bugünde zaten çökeceği belliydi, gece sahurda çökmüş. Komşular araçlar düşmesin diye şerit çekmişler.” diye konuştu.

Bir başka işletme sahibi Cafer Kılıç ise “Gece çökmüş burası. Doğalgaz patladı. Dün yine patladı. 20 gündür buradan çıkamıyorlar. Yol komple çöktü yarısı gitti. Araba geçemiyor. Gece bir araba tam düşecekken hızlıca geçmiş görenler öyle söylüyor” dedi.