16 Eylül 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 20°
  • Izmir 26.11°
İmsak 05:11
Güneş 06:38
Öğle 13:04
İkindi 16:34
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
BIST103.139
Dolar5,7185
Euro6,3307
Altın276,0354

Babasıyla Beraber Çalışıp Yerli ve Milli Engelli Asansörü Yaptı

Engelli havuz asansörünün yurt dışından geldiğini öğrenen Ahmet Çekirdek ve oğlu Burak Çekirdek, tamamen kendi şartlarıyla yerli ve milli engelli asansörü yaptı.

Babasıyla Beraber Çalışıp Yerli ve Milli Engelli Asansörü Yaptı

Babasıyla Beraber Çalışıp Yerli ve Milli Engelli Asansörü Yaptı

Dört kuşaktır sanayici olan baba oğul, dörtte bir fiyatına mal ettikleri engelli asansörü ile Türkiye'deki havuzları engelsiz havuza dönüştürmeyi hedeflerken, asansörü deneyimleyen engelli bireylerden  tam not aldı. 

DÖRTTE BİRİ FİYATINA İMAL ETTİLER

Ahmet Çekirdek, engelli havuz asansörünün yurt dışından geldiğini öğrenince makine mühendisi olan oğlu Burak Çekirdek ile birlikte harekete geçti. Tamamen kendi imkanlarıyla 2 yıl süren çalışmanın ardından yüzde yüz yerli ve milli engelli asansörü yapan baba oğul, asansörü yurt dışından gelen asansörün dörtte bir fiyatına imal etmeyi başardı.

KISA SÜREDE ŞARJ OLDU

Çevre dostu olarak üretilen engelli havuz asansörü, iki saatte sarj edilebiliyor. "Engelsiz havuzlar" sloganıyla başladıkları çalışmalarında sona gelen baba oğul, iki yıl içinde 4 model üzerinde çalıştı. En sonunda hem fiyat olarak daha ucuza mal edilebilen, hem kısa süre içinde şarj edilebilen doğaya dost model üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.

TÜRKİYE'NİN POTANSİYELİNE DEĞİNDİ

Oğlunun çizimlerini tamamladığı engelli asansörünün parçalarını büyük bir titizlikle üreten baba Çekirdek, çalışmalarını daha ileriye taşımak istediklerini belirtti. Son dönemde artan yerli ve milli projeleri çok önemli bulduklarını ifade eden Baba Çekirdek ve Makine Mühendisi oğlu Burak Çekirdek, Türkiye'de üretim kapasitesinin önemli bir potansiyeli olduğunu ifade etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri