Babacan'dan Hükümete Yönelik Açıklamalar

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Habertürk TV'de Kübra Par sunuculuğunda gerçekleşen 'Açık ve Net' adlı programa videolu görüşme sağlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Babacan'dan Hükümete Yönelik Açıklamalar

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı tv programında Kübra Parı'ın sorularını cevapladı. Ali Babacan girizgah olarak yakalandığı covid-19'u akabinde de DEVA Partisi siyasi anlayışı ve gidişatı hakkında bilgi verdi. Babasının da yoğun bakımda olduğunu dile getiren Ali Babacan ifadelerine şöyle devam etti, ''Bugün üçüncü haftam. İlk hafta çok insanda yaşanan bazı bulgular vardı. İlk hafta evde geçti. İkinci hafta hastanede devam etmek istedi doktorlarımız. Yaklaşık bir haftadır da evdeyim. İlk bulgular, ateş, vücut ağrıları, eklem ağrıları, kas ağrıları şeklindeydi. Bunu hissedince test yaptırdım ve pozitif çıktı. Şikayetler çok ağır olmadığı için evde tedavi istediler. Şikayetler azalmayınca da 8 gün kadar hastanede geçti.

Çok daha ağır geçiren hastaları izleme imkanı buldum. Hem de çevremizde epey yaygınlaşmaya başladı. Gittikçe çember daralıyor. Daha ağır geçirenler var. Hepsine acil şifalar diliyorum. Sağlık çalışanlarımızın ne kadar büyük fedakarlıklarla çalıştığını gördüm. Kendi hayatlarını riske atarak büyük çaba gösteriyorlar. Hepsine minnettar olmamız lazım. Çok sayıda sağlık çalışanımız hayatını kaybetti. Yoğun bakımda tedavi gören doktorlarımız var. Zor bir süreç geçiriyorlar.''

YOĞUNBAKIM SÜRECİ

Babacan bu sürece ilişkin açıklamalı ifadelerine ''diğer Oğlum da Boston'daydı bu süreçte. Kayınpederim tedavi görüyor. Babam hastanede yoğun bakımda. O da nereden nasıl kaptı bilemiyorum. Bizim ailede biraz var. Ankara zaten zor bir tablo gösteriyor. Yoğun bakımların çoğu dolu. Ankara'da vaka sayısı çok yüksek. Babamın durumunun kontrol altında olduğunu söylüyor doktorlar. Değişik bir hastalık, herkesi farklı farklı etkiliyor.'' yer verdi. 

BENDEN BAŞKA POZİTİF YOK

Parti yönetminde kendisinden başka pozitif testi çıkanın olmadığını da ekleyen Partinin genel merkezinde çok yoğun bir ziyaretçi trafiği olduğunu da kaydeden Babacan, Dikkat ediyor olsak da yüzde 100 koruma zor. Siyaset insan insana temasla yürüyen bir iş. Teşkilatlanma sürecinde genel merkezimizin yoğun bir trafiği var. Çok şükür benden başka parti yönetiminde testi pozitif çıkan olmadı" açıklamalarında bulundu. 

EONOMİDE TÜRKİYE

Pandemi süresince ekonomik değerlendirmelerde bulunan ve katıldığı forumlar hakkında bilgi veren Babacan."Dünya ekonomisinin yüzde 5 civarında daralacağı söyleniyor. Euro bölgesinde bunun yüzde 9 civarında olacağı söyleniyor. 2009 krizinde yüzde 1 daralmıştı dünya ekonomisi" açıklamalarında bulundu. 

DIŞ POLİTİKADA TÜRKİYE

Dış politikada Türkiye'nin konumuna da değinen Babacan, Doğu Akdeniz'e ilişkin de Türkiye'ninkaynak arama hakkının olduğu vurguladı. Babacan bu sözlerini şöyle destekledi, ''Pek çok konuda haklıyız ancak dış politikada yalnızlaştığımız için, Akdeniz'in etrafındaki ülkelerin tamamı Türkiye'nin karşısında kutuplaştığı için Türkiye yalnız kaldı. Dış politikada yalnızlıktan tehlikeli bir şey yoktur. Tek bir ülkeyi bile yanınıza çekebilseniz dengeler değişebilir. Türkiye pek çok konuda Doğu Akdeniz'de haklı. Ama bu hakların uluslararası kuruluşlarca tescil edilmesi lazım ki bu hakları barışçıl bir şekilde kullanabilelim''

''İTTİFAKLAR İÇİN HENÜZ ERKEN''

Parti hedefi olarak toplkumun her kesiminbi kapsayan çatı parti olmayı hedeflediklerini, siyasi anlayışlarını bu görüşle ilerlettiklerini dile getirdi. Babacan  "Toplumun farklı kesimlerinin üzerinde ittifak kurduğu bir siyasi parti olmayı" ifadelerinde bulundu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR