Mersin'de özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 35 yaşındaki Evren Yılmaz, son 11 senede sanat ve spor camiasından yaklaşık bin ünlüyle tanışarak fotoğraf çektirdi.

Çocukluğundan beri Yeşilçam yıldızlarına hayranlık besleyen Evren Yılmaz, 2006'da "Beynelmilel"in oyuncularından Oktay Kaynarca'nın korumalığını yaptığı sırada, filmde kısa bir rol almayı başardı. Filmdeki ünlülerle çektirdiği fotoğrafların ardından "bunu hobi haline getiren" Yılmaz, Yeşilçam starlarına da ulaşmayı kafasına koydu.

Mersin'e gelen oyuncuları izleyen, vakit buldukça başka şehirlere ünlüleri görmeye giden Yılmaz, kimisini de evlerinde ziyaret etti.

Yılmaz, Cüneyt Arkın, Türkan Şoray, Filiz Akın, Ediz Hun, Ayşen Gruda, Oya Aydoğan, Sümer Tilmaç ve Serdar Gökhan'ın da içinde bulunduğuı sanatçıların dışında spor camiasından birçok ünlüyle fotoğraf çektirdi.

Bine yakın ünlüyle fotoğrafı olan Yılmaz, Yeşilçam için şiirler de yazıyor.

Yılmaz, verdiği demeçte, Yeşilçam sevgisiyle büyüdüğünü ifade etti.

Ünlülere ulaşmak için çaba sarf ettiğini belirten Yılmaz, "Karda kışta işten, vardiyadan geliyorum, uçakla İstanbul'a gidiyorum, ünlülere kitabını imzalatmak, onları görmek ve hayranlığımı anlatmak için. Adana ve Tarsus'a da gidiyorum. Bütçem ne kadar yeterse gidiyorum. Önemli olan hedef belirlemek." şeklinde konuştu.

Artık ünlülerin kendisini tanımaya başladığını söyleyen Yılmaz, şunları aktardı:

"İçimdeki sevgiyi, saygıyı fark edince 'Bu adamın hedefi var' diyorlar, kabulleniyorlar. En son Cüneyt Arkın'a ulaşmak için telefon numarasını bulup evini aradım. Yardımcıları 'Oğlunun yanında Londra'da yaşıyor' cevabını verdiler. Fakat ben yanına gitmeyi aklıma soktum. Uçak biletini aldım, eşime 'Yeşilçam'a beni aşık eden efsaneyi görüp geleceğim, kitabını imzalatacağım' dedim. Mersin'de hava çok güzeldi, İstanbul'da kar altında evine gittim. Yardımcıları evde olmadığını belirtti. Ben de kitabını bıraktım gelince imzalaması üzerine. Bu esnada numaramı da nıraktım. Taksiyle dönerken yardımcısı aradı, geri dönmemi söyledi. Yeniden evine gittim, görünce gözlerim doldu. Elini öptüm. Büyük bir hayranı olduğumu söyledim."