Aziz Sancar'dan yerli İHA yorumu

Nobel Kimya ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'yi (TUSAŞ) ziyaret etti. İnsansız Hava Aracı ANKA, Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı HÜRKUŞ'u inceleyen Sancar, çalışmalardan oldukça etkilendiğini ifade etti.

Aziz Sancar'dan yerli İHA yorumu

TUSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Sancar, şirkete bugün yaptığı ziyarette, TUSAŞ personeli ile bir araya geldi, yürütülen projeler hakkında bilgi aldı.

Sancar, ziyareti kapsamında gerçekleştirdiği tesis turunda Türk mühendislerince tasarlanan ve üretilen T129 ATAK Helikopteri, İnsansız Hava Aracı ANKA, Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı HÜRKUŞ'u yerinde gördü. Özgün Helikopter Geliştirme Projesi hakkında genç mühendislerle çalışma ortamında buluşan Sancar, incelemelerin ardından TUSAŞ Saim Dilek Konferans Salonu'nda yaptığı konuşmada tesiste gördüğü çalışmalardan çok etkilendiğini söyledi.

TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı da Prof. Dr. Sancar'ın başarılarının TUSAŞ'ın genç mühendislerine, teknisyenlerine ışık tutacağını ve inançlarını artıracağını belirtti.

Dörtkaşlı tarafından Sancar'a, Amerika'da bulunan Türk Evi'nde sergilenmek üzere, ATAK helikopteri, Türk el sanatı minyatür ve TUSAŞ özgün ürünlerinin maketleri takdim edildi.

TÜBİTAK tarafından akıllı robotlar dalında en iyi robot ödülünü alarak Türkiye birincisi olan Kazan Şahin ortaokulu öğrencileri ile de buluşan Sancar, gençlerle buluşmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Takvim

Yorum Yaz