Ayrılmak İstediği Sevgilisi Tarafından Bıçaklanan Kadın, Kıyafet Sayesinde Hayatta Kaldı

Bursa'da meydana gelen olayda, evli olduğu için sevgilisinden ayrılmak isteyen kadın, saldırıya uğradı ve 3 yerinden bıçaklandı. Kadın, üzerinde olan kot pantolonu sayesinde hayatta kaldığını söyledi.

Ayrılmak İstediği Sevgilisi Tarafından Bıçaklanan Kadın, Kıyafet Sayesinde Hayatta Kaldı

Ayrılmak İstediği Sevgilisi Tarafından Bıçaklanan Kadın, Kıyafet Sayesinde Hayatta Kaldı

Olay, geçtiğimiz yılın temmuz ayında Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Hacıseyfettin Mahallesi'nde bulunan Hülya Nurkaya'ya ait tuhafiye dükkanında meydana geldi. Nurkaya, sevgisi Zahit Yıldırım'ın evli olduğunu öğrendikten sonra ayrılma kararı aldı ve ilişkisini bitirdi. Kadının bu kararı sonrası Yıldırım ise Nurkaya'nın peşini bırakmadı. 

Olay günü kadının sahibi olduğu tuhafiye dükkanına gelen Yıldırım ile Nurkaya arasında tartışma yaşandı. Yıldırım tartışma sırasında Nurkaya'yı 3 yerinden bıçakladı. Hülya Nurkaya'yı bıçaklayan Zahit Yıldırım, daha sonra bıçağı kendisine saplayarak intihar girişiminde bulundu. 

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hastaneye kaldırılan yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Tedavisinin ardından gözaltına alınan Yıldırım, çıkarıldığı mahkeme tarafından 'tasarlayarak öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı. 

"BANA TEKRAR ZARAR VERMESİNDEN KORKUYORUM"

Mahkemede, olaydan sonra 35 yıllık dükkanını kapattığını ve psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Nurkaya, "Sanık uzun süre beni takip edip, cep telefonuma gönderdiği mesajlarla rahatsız etti. Evimin ve iş yerimin önüne gelerek, takip etti. Olayın olduğu gün, iş yerini açtığım sırada arkamdan içeri girdi. Kollarımı tutup, sağ karın boşluğuma bıçakla vurdu. Aldığım darbe sonucu yere düştüm. Bıçaklamaya devam etti. Kalbime aldığım bıçak darbesinden sonra sol kolumu kalbimin üzerine koyarak, ikinci darbeyi önledim. Karın boşluğuma bıçak darbelerini vurmaya devam etti. Bağırmam üzerine komşularım gelerek elinden kurtardılar. Beni öldürmeye çalıştı. Geceleri uyuyamıyorum. Ayağımdaki kot pantolonum hayatımı kurtardı, bıçak darbeleri kot pantolunun kemer bölümüne geldi. Şikayetçiyim. Cezaevinden çıkmasını istemiyorum. Bana tekrar zarar vermesinden korkuyorum." ifadelerini kullandı.

"BIÇAĞI KENDİ KARNINA SAPLADI"

Zahit Yıldırım ise gözyaşları içinde kendisini savunurken, Nurkaya'nın anlattıklarını yalanladı. Yıldırım, "Hülya'nın anlattıklarının hepsi yalan. O benim hayatımı mahvetti. Yuvam dağıldı. Eşim benimle görüşmek istemiyor. Benim için yaşamın bir anlamı kalmadı. İş yerine konuşmaya gitmiştim. Hülya, benim evli olmamı kabullenemedi. 'Seni kimseye yar etmeyeceğim' diyerek, bıçağı kendi karnına sapladı. Bıçağı elinden alıp, bir anlık öfkeyle ona doğru salladım. Ardından kendimi öldürmek için birkaç defa karnıma sapladım." dedi.

Cumhuriyet savcısının sanık Zahit Yıldırım'ın müebbet hapis cezasına çarptırılması yönünde mütaala verdiği duruşma karar için ertelendi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR