İstanbul Kadıköy' de Marmaray' ın Ayrılık Çeşmesi durağı yoğun yağış sonrası adeta şelaleye döndü. Yoldan akan sular kameralar tarafından kaydedildi. Görüntülerde raylara akan sular adeta şelale görüntüsüne neden oldu.

Öte yandan yoğun yağış ve dolu sonrasında hızlı bir şekilde İBB, AFAD ve Karayolları ekipleri müdehalede bulundu.

Ulaşım aksadı

Yağış ile beraber alarma geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye, İSKİ, yol bakım, İSTAÇ, Park Bahçeler, Zabıta, AFAD ve Karayolları ekipleri su baskını ve göllenmelere müdahale etti.

Belediye ekipleri su baskınları ile 6 bin 388 personel, bin 194 araç, 417 motopomp, 786 dalgıç pompası ve ekipman ile mücadele ediyor. 153- Beyaz Masa ve 110 itfaiye ile komuta merkezlerine yağışın ilk 5 dakika içerisinde 250 su baskını ihbarı geldi.

Bu arada, Şehir Hatları vapurları, Beylerbeyi ve Beşiktaş iskeleleri bağlantılı seferler hariç tüm seferler yapılıyor. Atatürk Havalimanı' nda inmesi gereken 16 uçak başka meydanlara yönlendirildi. Öte yandan Marmaray seferleri yeniden başladı. Marmaray' ın internet sitesinde yapılan açıklamada, geçici olarak durdurulan seferlerin yeniden başladığı ifade edildi.