Antalya'nın Kemer beldesinde yaşayan Avusturya vatandaşı 52 yaşındaki Christian Kollinsky'nin gerçekleştirdiği eşek safari turları, turistlerden büyük alaka görüyor.

10 sene evvel 47 yaşındaki Sibel Kollinsky ile Avusturya'da ki evlerinden İstanbul'a taşınan Christian Kollinsky, kentin kalabalığından bunaldığı için İstanbul'dan Kemer'e gitti.

"Cennet gibi yer" olarak tanımladığı Kemer'e bağlı Beycik Mahallesi'ni ve yaylasını dolaşan Kollinsky, burada yaşamaya karar verdi. Bölgede eşiyle birlikte restoran açan, içtenliği ve samimi tavırları nedeniyle bölge halkının "Christian Amca" diye hitap ettiği Kollinsky, daha sonra da turizm rehberi oldu.


Doğayı ve eski kültürel hayatı sevdiğinden dolayı eşekle safari turları düzenlemek için kolları sıvayan Kollinsky, 5 eşek satın alarak önce süt üretimi sonrasında safari turları yaptı.

EŞEK SIRTINDA DOĞAYLA İÇ İÇE

Her Sabah eşeklerinin karnını doyuran, tüylerini tarayan ve nallarını kontrol eden Kollinsky,  eşekleriyle, gelen turistlere safari turu yaptırıyor. Turistler, yaklaşık 3 saatlik seyehatle dar patikalardan ve ormanlık alanlardan dolaşarak, eşek sırtında doğayla iç içe bir zaman geçiriyor.


Bir süre süt üretimi yapmasının ardınan "More", "Emma", "Ringe", "Trotro" ve "Lotin" ismini taktığı eşeklerle safari turu gerçekleştirdiğini anlatan Kollinsky, yıllık yaklaşık 200 turistle safari yaptığını söyledi.