Avrupa'ya Sert Vize Tepkisi: Bize Durun Diyenler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya'da toplu açılış töreninde konuştu.

Avrupa'ya Sert Vize Tepkisi: Bize Durun Diyenler...

Malatya'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadele yasasında değişikliğe gidilmesini şart koşan Avrupa'ya sert sözlerle yanıt verdi. Erdoğan, "Vize konusunda Türkiye'ye terörle mücadele yasasını değiştirin diyenler, önce parlamento yanındaki terörist çadırlarını kaldırsınlar" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

MALATYA'YA HİÇBİR ZAMAN ELİ BOŞ GELMEDİK

"Malatya ne zaman geldiysem bu coşkuyu gördüğüm yer. Malatya enerjiye, enerji katan ilimiz. Hep burada n farklı döndük. Bugün yine farklı döneceğiz. Açılışını yaptığımız 460 trilyon lira olan yatırımların şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu eserler arasında derslikler, öğrenci yurtları, spor salonu var. Çevre yolu projelerimiz tamamlandı, yeni devlet hastaneler kazandırıldı. TOKİ altyapılarını, çevre düzenlemelerini inşa etti. Bu yatırımların da resmi açılışını bugün yapıyoruz. Allah'ım hamdolsun Malatya'ya hiçbir zaman eli boş gelmedik.

BÜYÜK YATIRIMLAR TAMAMLANDI

Şakir Paşa Camisi restorasyon çalışmaları tamamlandı, soğuk hava depoları, sulama göletleri yapıldı. Bu yatırımların açılışını da bugün resmen yapıyoruz. Yaşam ve spor merkezi, nikah sarayı, biyolojik gölet, trafik parkı, kültür sanat merkezi gibi 101 trilyonluk yatırımlar tamamlandı.

Bütün bu açılışlarla birlikte bugün Malatya'da bir başka heyecanı yaşıyoruz. Tüm bu yatırımların Malatyalı kardeşlerime hayırlı olmasını diliyorum.

TURGUT ÖZAL'I RAHMETLE YAD EDİYORUM

Biz de Malatya'nın insanına, tabiatına, dağına taşına nail olduğumuz için buraya geliyoruz. Coşkunuz, sevginiz, ahde vefanız için herbirinize şükranlarımı sunuyorum. Battal Gazi'nin torunları kendilerine hizmet edenlere sahip çıktıklarını bir kez daha gösterdiler. İsmi adeta Malatya ile özdeşleşen, Turgut Özal'ı da rahmetle yad ediyorum.

ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUM

Malatya her dönemde olduğu gibi bu dönemde de ülkesine ve milletine sahip çıkma konusunda en önde yer alıyor. Terör operasyonlarında Malatyamız 13 şehit verdi. 13 kahraman ecdadlarının yaptığı gibi vatanları uğruna hayatlarına kaybettiler, şehit oldular. Malatyalı şehitlerimizin her birine rahmet diliyorum. Malatya'nın kahraman evlatları bu zor günlerde de şehitler tepesini boş bırakmadı. Rabbim bölgede görev yapan askerlerimizin, polislerimizin, korucularımızın tamamını muhafaza etsin.

MALATYA TERÖRE EN SERT TEPKİYİ VEREN İLLERDEN

Malatya Anadolu'ya ayakbastığımız ilk günden beri kilit taşlardan biri olmuştur. Ülkemizin tüm renklerini içinde barındırıyor. Malatya teröre karşı en sert tepkiyi veren şehirlerimizin başında geliyor. Şehitlerimiz bunun en büyük ispatıdır.

İSLAM DÜNYASI TÜRKİYE'YE BAKIYOR

Çukur siyasetiyle Türkiye'yi bölmeye çalışanlara inat biz kapılarımızı tüm dünyaya açıyoruz. İslam dünyası Türkiye'ye bakıyor. Türkiye de size bakıyor.

ARKAMDA TÜRKİYE'NİN OLDUĞUNU BİLİYORUM

Gerektiğinde tüm dünyaya meydan okurken, arkamda tüm Türkiye'nin ve Malatyalı kardeşlerimin olduğunu biliyorum. Herkes ümidini kaybetse, herkes teslim olsa Malatyalı olmaz. Çünkü Malatyalı mücadele insanıdır. Malatya ayaktaysa Allah'ın izniyle Türkiye ayakta demektir. Malatya Beydağı gibi dimdik ayakta.

Malatya'dan ve 80 vilayetimizden aldığımız güçle; tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan diyoruz. Dört sütun üstünde yükselen Türkiye. Bunlardan biri sallanırsa, bizi bu topraklarda bir gün dahi yaşatmazlar.

Terör örgütlerin tek zararı Müslümanlara olmuş. Sonra da cihat ediyoruz diyorlar.

Suriye'de 600 bine yakın insan, katil Esed, terörist Esed tarafından öldürüldü.

Vize konusunda Türkiye'ye terörle mücadele yasasını değiştirin diyenler, önce parlamento yanındaki terörist çadırlarını kaldırsınlar.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri