Küçükçekmece Halk Eğitim Merkezi ve Ayşa Hatun Özen Vakfı ortaklığında, Avrupa Birliği hibe fonuyla desteklenen KÜÇÜKÇEKMECE’DE YAŞAM: ÇEŞİTLİLİKTE BİRLİK PROJESİ, yaklaşık bir yıldır süren yoğun faaliyetlerin ardından, 8 Ekim 2017 Pazar günü, saat 18.00’de final gösterisi olan KÜÇÜKÇEKMECE STAR ile tamamlanıyor.

‘RENKLİ İNSANLARIN RENGARENK DÜNYASI NEFES KESECEK’

Açılış ve protokol konuşmalarının ardından, tüm yıl boyunca müzik ve sahne sanatları eğitimi almış romanlar, hünerlerini jüri ve izleyicilerle paylaşacaklar. Gizem Özdillli’nin romanların geleneksel kıyafetiyle yapacağı sunum, projeye destek veren sanatçıların katılımıyla daha da renklenecek…

‘ÜNLÜLERDEN ROMAN PROJESİNE BÜYÜK DESTEK’

Küçükçekmece’de yaşayan Roman ve Roman gibi vatandaşlarımızın fayda sağladığı bu projenin kapanış programına, İlçe protokolü, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, Roman Dernekleri ve Federayonu, Gönül Birliği Platformu katılım sağlayacaktır. Gizem Özdilli sürpriz sunumuyla geceye renk katarken, Kral FM’in sevilen DJ’lerinden Afrikalı Ali, Oyuncu Can Batmaz, sanatçılar Rumelili Orhan ve Kemal kardeşler, Arzu Arıkan, Selahattin Alpay, Deniz Gençay, Müzik yapımcılarından Münir Doğanay ve Filiz Naz ile medyanın bilindik birçok siması da aramızda olacaktır.

PROJE İLE NELER HAYATA GEÇTİ?

Değişik yaş gruplarından roman öğrenciler, bir yıl boyunca klarnet, keman, davul, darbuka gibi müzik aletlerini kullanma eğitimleri aldılar. Sahne gösterileri alanında eğitim alan başka bir grup öğrencimiz ise özellikle roman dansını işin uzmanlarından öğrendiler. Proje kapsamında iş kurmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik KOSGEB girişimcilik eğitimleri verildi. Ayrıca tüm öğrenciler, diksiyon, iletişim, stratejik pazarlama, reklam gibi ortak konularda eğitimlerini tamamladılar. Danslarıyla, müzikleriyle, başarı hikayeleriyle Romanların rengarenk dünyasına yolculuk edeceğimiz bu organizasyonumuzda sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

Saygılarımızla...

Demirali ŞAHİN – 0536 638 42 12

Etkinlik Tarihi: 08.10.2017 Pazar
BASIN ve PROTOKOL KOKTEYLİ: 17:00 – 18:00
Etkinlik Saati: 18:00 – 20:00
Yer: Küçükçekmece Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi
Adres: Tevfik Bey Mahallesi, Maslak Çeşme Cad. Küçükçekmece/İstanbul