Atlı Polisler İlk Defa Taksim'de Görev Yapıyor

Yeni yıla Taksim’de girmek isteyen vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için alınan güvenlik tedbirler çerçevesinde, atlı polisler de Taksim Meydanında ilk kez görev yaptı.

Atlı Polisler İlk Defa Taksim'de Görev Yapıyor

Emniyet ekipleri tarafından yeni yıla dışarıda girmek isteyen vatandaşlar için Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde tedbirler alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün güvenlik tedbirleri kapsamında, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ne çıkan tüm yollar akşam üzeri  trafiğe kapatıldı. Taksim Cumhuriyet Anıtı'nın çevresi demir bariyerlerle kapatıldı. 

Meydana açılan tüm sokaklarda polis ekipleri tarafından arama noktaları oluşturuldu. Polis ekipleri, vatandaşların ve turistlerin üst aramaları ve kimlik kontrolü yaparak meydana alıyor.

Özel harekat polisleri de Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi boyunca muhtemel bir olumsuzluğa karşı konuşlandırıldı. Bazı özel harekat polislerinin dronesavar teçhizatıyla görev yaptığı görüldü.

Polis ekipleri, şüpheli görülen kişiler üzerinden GBT sorgulaması yapıyor. Ayrıca bazı polislere kangal ve akbaş cinsi köpekler de eşlik ediyor.

Öte yandan bu yıl ilk kez atlı polisler Taksim Meydanı'nda görev alıyor. Atlı polisler meydana gelebilecek olumsuzluklara müdahale edecek.

Taksim Meydanı'nda çok sayıda itfaiye ekibi de hazır bekletiliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR