Atilla Taş hapisten çıktı mı? Atilla Taş tahliye oldu mu? 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ve püskürtülmesi akabinde FETO terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar ve ilan edilen OHAL kapsamında binlerce kişinin feto ile ilişiği olduğu belirlenmişti. FETO'nun medya yapılanmasında çok ünlü bir isim olan Atilla Taş'ın ismi çıkmış, o günden beri de Atilla Taş'ın tutuklu hali devam etmekteydi. 

FET davasının geçtiğimiz gün görülen celsesinde Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın'ın kalemi kırıldı. Ve bu isimlerin tahliye edildiği açıklandı. 

23 SANIK TUTUKLU

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin "örgüt üyeliği" ve "darbeye teşebbüs" suçlarında mütevellit süregelen davaların dosyalarının birleştirilmesi akabinde aralarında Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 23'ü tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada, duruşma savcısı Atilla Taş ve Murat Aksoy'un tahliyesini talep etti.

TAHLİYELERİ İSTENDİ

Sanıkların Bank Asya'da hesaplarının bulunup bulunmadığına dair soruşturmaları ve Bylock kullanıcısı olup olmadıkları denetlemelerin akabinde Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın'ın tahliyesi istendi. 

Tahliye istemi akabinde avukatların ardından görüşünü açıklayan duruşma savcısı, Atilla Taş ve Murat Aksoy'un tahliyesini arz etti. Savcının talebini değerlendiren mahkeme heyeti Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın'ın tahliyesine karar verdi.

HAM ÇÖKELEK'TEN YARGILANSAYDIM DAHA İYİYDİ

Yargı sürecinin devamettiği zamanlarda bir davası sonrasında açıklama yapan Atilla Taş tahliye edildi mi sorusuna ek olarak açıklama yapmıştı. Atilla Taş, "Hayatımda üyesi olduğum  tek örgüt CHP'dir. Terör örgütü üyesi iddiası yerine 'Ham çökelek' şarkısından  yargılansaydım daha mantıklı olurdu." demişti. 

CEZAEVİNDE EVLENMİŞTİ

Geçtiğimiz sene Twitter üzerinde tanışan Atilla Taş ve Meltem Güler, tutuklu bulunduğu Silivri cezaevinde evlenmişti. Atilla Taş, Twitter'da tanıştığı 35 yaşındaki Meltem Güler ile Silivri Cezaevi'ndeki nikah töreniyle hayatını birleştirdi.