Atatürk'ün Mirasçısı Tacinur Demir, CHP'ye Dava Açtı

Atatürk'ün mirasçısı Tacinur Demir, CHP'nin Atatürk'ün 6 maddelik vasiyetindeki koşulları yerine getirmediğini söyleyerek, "vasiyetin iptali" için dava açtı.

Atatürk'ün Mirasçısı Tacinur Demir, CHP'ye Dava Açtı

Atatürk'ün Mirasçısı Tacinur Demir, CHP'ye Dava Açtı

Atatürk'ün mirasçısı Tacinur Demir, Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Mustafa Kemal Atatürk'ün 6 maddelik vasiyetindeki koşulları yerine getirmediğini söyleyerek, "vasiyetin iptali" için dava açtı. Demir, Atatürk'ten kalan malvarlığının kendisine verilmesini talep etti.

CHP, Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasçısı Tacinur Demir ile davalık oldu. Atatürk'ün tek yasal mirasçısı olan kız kardeşi Makbule Atadan'ın torunu Tacinur Demir, Atatürk'ün mirasçılarının tespit edilmesi için 2015 senesinde Yalova Sulh Hukuk Hakimliği'ne Mirasçılık Belgesi İstemi davası açtı. 1 Haziran 2016'da kararını duyuran mahkeme, Demir ile anne babasının evlatlık edindiği diğer kişilerin çocuklarının da Atatürk'e mirasçı olduğunu ifade etti. Tacinur Demir bu kez Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 19 Mayıs 2019 günü saat 19.19'da yeni bir dava açarak, Atatürk'ün bırakmış olduğu 5 Eylül 1938 tarihli koşula bağlı vasiyetnamesinin ihlal edildiğini, resmi mirasçı olarak vasiyetnamenin iptalini istedi. CHP ile Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu davalı olarak yer aldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR