Olay, dün gece saatlerinde 11.30 sularında 5 yıldızlı bir otelde oluştu. 28 yaşında bulunan Abdullah A. ile eşit yaştaki Abdulkadir K. arasında henüz nedeni bilinmeyen bir nedenle tartışma oluştu. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Abdulkadir K. çevreden bulduğu tırpanla Abdullah A.’yı kalbinin alt tarafını , sağ koltuk altı ve sağ kolundan darbe oldu. İkilinin tartışmasını ayırmaya kalkan 25 yaşındaki Fevzi Y. de vücudunun sağ  bölgesinden yaralandı. Aralarına giren kişiler kavgayı durdururken, olay yerine çağırılan 112 sağlık çalışanları tarafından Abdullah A. Side Anadolu Hastanesi’ne, Fevzi Y. ise Özel Akdeniz Hastanesi’ne kaldırıldı.

ATATÜRK'E KÜFÜR ETTİ DİYE TIRPANLA SALDIRDI

Çolaklı Jandarma Karakol Komutanlığı elamanları tarafından Abdulkadir K., gözaltına tutuldu. Abdullah A.’nın Atatürk’e küfrettiğini iddia eden Abdulkadir K., bu olayı kaldıramadığı için ve tartışma çıktığını beyan etti. Abdullah A.’nın attığı taşın başına geldiğini kaydeden Abdulkadir K., bu sırada yerde bulduğu tırpanı ona doğru savurduğunu anlattı. Yaralama kastı olmadığını savunan Abdulkadir K. üzgün olduğunu beyan etti.

YARALILAR ŞİKAYETÇİ OLMADI

Kavgada yaralanan Abdullah A. ise Abdülkadir K.’nin kendisine yönelik "Siz PKK’lısınız" dediği için tartışma ve kavga başladığını iddia ederek, mahkemeyle uğraşmamam diyip şikayetçi olmak istemediğini söyledi.