'Atatürk'ün hatırasına kasten hakaret etme' ve 'Halkı kin ve nefrete kasten tahrik etme' suçları kapsamında yakalama kararı var olan ve 45 gündür kaçak olan Hasan Akar, Bakırköy Adliyesi'ne kendsi teslim oldu. Tutuklanan Hasan Akar, cezaevine gönderildi.

Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlayacak olan duruşmanın hemen öncesinde teslim olan Hasan Akar, adliyede polisler içinde yürürken görüntülendi.Hasan Akar'ın etrafın avukatı ve yakın akrabaları  olduğu görüntülendi. Hasan Akar'ın üç ayrı suçtan toplam 2.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

ATATÜRK VE ZÜBEYDE HANIM'A AĞIR HAKARETLERDE BULUNMUŞTU

Nur Cemaati'nin 'Okuyucular' kanatlarından birinin hocalarından olan Hasan Akar, Atatürk hakkında iğrenç kelimeler kullanmıştı. "1938'de geberen o p.ç" ve annesi Zübeyde Hanım için "Annesi resmi kayıtlarda genelevde çalışıyor" gibi çirkin ve terbiyesizce ifadeler kullanmıştı.

Hasan Akar denen Terbiyesiz şahısın Ortaya yayılan ve internet mecrasında büyük tepki çeken görüntülerde, Atatürk'ün babası 'Ali Rıza Efendi değil, 'Abdüş' denen bir adamın' oğlu olduğunu öne süren Hasan Akar, kullandığı çirkin ifadelerle ilgili olarak da "sakin olun, 98'de faturasını ödedim" diye konuşmuştu.