İstanbul'da meydana gelen yoğun yağış ve inanılmaz büyüklükteki dolu yaşamı olumsuz etkiledi. Sağanak uzun bir zaman devam etmesinden dolayı birçok yerde, su baskınları meydana geldi. Kara, hava ve deniz ulaşımı felç oldu.

İstanbul’da dün etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle hava ulaşımı da aksaklıklar yaşadı.Yolcular Atatürk Havalimanı'nda kalkış için saatlerce uçaklarda bekledi. Yolcular bazı seferlerin iptal edilmesinin ardından yeniden terminale alındı.

'OTEL KUYRUĞU'

Türk Hava Yolları’na ait uçakla Viyana’ya gitmek için uçağa binen ancak akşam saatlerinde aniden meydana gelen sağanak ve dolu nedeniyle uçaklarının kalkmadığını ifade eden Doğan Sonkaya, "İki saat uçakta bekledik. Daha sonra bize seferin iptal edildiğini ve otellere gönderileceğimizi haber verdiler. Sabah saat 7’de uçuşumuzun yapılacağını söylediler. Havalimanında kalmayı düşünüyorum" açıklamalarında bulundu.

Mahsur kalan yolculardan Yasin Aydın ise,"Bizde saatlerce uçakta kaldık. Kötü hava koşullarından dolayı buradayız. Bakalım artık yarın sabah uçabilecek miyiz’’ dedi. İspanyol yolcu Pedro Lazaro ise Atatürk Havalimanı’na geldiğinde uçak seferinin iptal olduğunu öğrendiğini belirterek şunları söyledi: Saatlerdir burada bekliyoruz. Sorunumuz ne zaman çözülür bilmiyorum" dedi

Dünkü fırtına ve yağışlar sırasında İstanbul'da inanılmaz görüntüler meydana geldi. Aksaray'da yolda kalan vatandaşlar, çareyi sarı dolmuşların üzerine çıkmakta buldu. Otobüslerin üzerinde bekleyen vatandaşlar yine çevredeki vatandaşlar tarafından merdiven uzatılarak mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı. Yağışın en çok vurduğu noktalardan biri de Sirkeci oldu. Vatandaşları beklenmedik dolu korkuttu.

Fırtına öncesi hava normalden 2 saat daha erken karardı. Sonrasında ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle evlerin pencereleri, otomobil camlarının kırılmasına neden oldu.