Kaynaklardan edinilen bilgilere göre 2014 yılında Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun olan Merve Çavdar’ın atanmasının gerçekleşmediği ve işsizlik nedeniyle bir süredir bunalımda olduğu öne sürüldü.

Aydın’da yaşayan 25 yaşındaki Merve Çavdar, 2014 senesinde Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun olmuştu.

Merve Çavdar iddiaya göre atanamayınca bunalıma girdi ve depresyon ilaçları kullanmaya başladı.

Genç kadın dün, ailesine “iş bulmaya gidiyorum” diyerek evden çıktıktan sonra Güzelçamlı sahiline giden Çavdar, depresyon haplarının hepsini içti.

Kıyıda bir kadının hareketsiz yattığını gören vatandaşlar jandarmaya ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Ekipler yaptıkları kontrollerin ardından Merve Çavdar’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

İŞ BULMAYA GİDİYORUM DİYEREK EVDEN ÇIKTI

Yaşanan Olay, Güzelçamlı Mahallesi sahilinde meydana geldiği bildirildi. 2014 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun olan Merve Çavdar, iddiaya göre atanamayınca bunalıma girdi ve depresyon ilaçları kullanamaya başladı. Dün sabah saatlerinde evden ‘iş bulmaya gidiyorum’ diyerek çıkan Merve Çavdar, Güzelçamlı sahiline geldiğinde yanındaki depresyon haplarının tamamını içerek yaşamına son verdi.

OTOPSİ İÇİN MORGA KALDIRILDI

Kıyıda bir kadının hareketsiz yattığını gören çevredeki vatandaşlar durumu hemen sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen ekipler yaptığı kontrolde genç kadının hayatını kaybettiğini belirledi.

Genç öğretmenin cansız bedeni, savcının olay yerinde yaptığı incelemelerinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildiği bildirildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.