Dışişleri ile Maliye Bakanlıklarının açık bulunan birinci derece kadrolu atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Büyükelçi Sadık Arslan, Dışişleri Bakanlığında açık bulunan birinci derece kadrolu Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine atanma kararı Resmi Gazete tarafından yayınlandı.

Burcu Aydın Özüdoğru ise Maliye Bakanlığında açık bulunan birinci derece kadrolu Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü görevine atanmasına karar verildi.

KADİR TOPBAŞIN YERİNE GELECEK İSİM BELLİ OLDU

Diğer yandan, 2004 senesinden bu yana İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Topbaş, basın toplantısıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

"Yeni seçilen belediye başkanının görev süresi, yerine seçildiği başkanın görev süresi ile sınırlıdır." maddesi gereğince Kadir Topbaş'ın yerine gelecek kişi 2019'daki yerel seçimlere kadar görev yapacak.

Topbaş'ın istifasından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi kulislerinde yerine seçilecek kişi olarak geçen isim ise mevcut 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ.

Gümüşdağ, Kulüpler Birliği Başkanlığı yaptığı dönemde yayın ihalesinin yüksek bedellere çıkarılması ve Süper Lig'in marka değerinin arttırılması için yaptığı başarılı çalışmalarla tanınıyor.

Diğer taraftan Göksel Gümüşdağ, şu anda Başakşehir Kulübü'nün Başkanlığı'nı yapmakta.