Ağırlaştırılmış müebbet ve 15 seneye kadar hapisi istenen Atalay Demirci'nin, tahliye kararına yapılan itiraz kabul edilmedi.

NELER OLMUŞTU?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, adli kontrol şartıyla salıverilen komedyen bozuntusu Atalay Demirci'nin tahliyesine itiraz etmişti.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, komedyen Atalay Demirci hakkında sürdürülen FETÖ soruşturması çerçevesinde oluşturulan iddianamede, Demirci'nin "anayasal düzeni bozmaya teşebbüs etme" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamalarından bir kez ağırlaştırılmış müebbet ve 10 seneye dek hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

HAKAN ŞÜKÜR VE ENES KANTER KONUŞMALARI

Demirci'nin, FETÖ ile irtibatının olduğu bilinen Hakan Şükür ve Enes Kanter ile gerçekleştirmiş olduğu Twitter konuşmalarının tespit edildiği aktarılan iddianamede, konuşmalara yer verilmişti. Şükür'ün "kimse yardım etmedi" yönündeki sözünün dikkat çektiği belirtilen iddianamede, Demirci'nin Şükür'ü teselli etmeye çalıştığı kaydedilmişti. Demirci'nin Twitter üzerinden Kanter'e ise "Enes'im biliyorum az çok öngörüyorum. Allah yardımcımız olsun hepimizin kardeşim. Önlem amaçlı takibi bırakmak zorundayım bu arada anlarsın kardeşim" şeklinde mesaj attığı kaydedilmişti.

Bugün hakkında hazırlanan iddianame dahilinde Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Demirci, ifadesinde örgütsel bağlantılarına dair isim ve bilgi verdi.

FETÖ ile Dünya Radyo'da çalıştığı 2002 senesinde "Vefa" kod adlı Muhammed Yusuf Kulaksız isimli şahıs vasıtasıyla tanıştığını belirtilen Demirci, 2005'te sohbetlere katıldığını, 2006 senesinde ABD turnesinde Gülen ile tanışmak için Pensilvanya'ya gittğini, burada gösteri yaptığını kaydetti.