Amerika Birleşik Devletleri' nin Savunma Bakanı olan Jim Mattis Almanya' ya yaptığı uçuş esnasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

AMERİKA SİLAH YARDIMINI DEVAM ETTİRECEK

Savunma Bakanı Jim Mattis yaptığı beyanlar ile; Rakka operasyonundan sonra da Suriye' deki eli kanlı terör örgütü PYD/ PKK' ya silah vermeyi sürdüreceklerini ifade etti.

GÖREVİN NEREDE VE NE ZAMAN OLACAĞINA BAĞLI

Bakan Mattis, hain terör örgütü DEAŞ' ın malup olmasından sonra verilen silahların geri alınması adına Türkiye' ye güvence verilebileceğini ifade ederek, "Duruma göre şekillendireceğiz. Fakatbu; bir sonraki görev ve zaman koşuluna bağlı." şeklinde yorumda bulundu.

JİM MATTİS VE FİKRİ IŞIK BRÜKSEL'DE BİR ARAYA GELECEK 

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı olan Jim Mattis ve Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık' ın perşembe günü Belçika' nın başkenti Brüksel' de bir araya gelerek bu konular üzerinde konuşması bekleniyor.

BAKAN IŞIK'A MEKTUP YOLLAMIŞTI

Savunma Bakanı Mattis daha önce Işık' a gönderdiği mektupta; verilen mühimmatların liste şeklinde her ay Türkiye' ye gönderileceğini belirtmiş ve ayrıca eli kanlı terör örgütü DEAŞ mağlup olursa kayıt altındaki silah ve teçhizatların geri alınacağını ifade etmişti.