Manisa’da kışlada 27 günde dördüncü kez gıda zehirlenmesi yaşandı. 731 asker hastanelere kaldırıldı. Sözleşmesi feshedilen şirketin 6 kez isim değiştirip ihalelere girdiği ortaya çıktı.

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında askerlik görevini yapan 731 er, akşam yemeğinin yedikten sonra çeşitli rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Olay yerinden gelen bilgiye göre, komutanlığın General Seyfettin Çağbatur Kışlası'nda akşam yemeğinin yiyen 731’den fazla asker mide bulantısı ve kusma rahatsızlıkları sebebiyle revire müracaat etmişti, buradaki ilk müdahaleden sonra Manisa ve Merkezefendi Devlet hastanelerine kaldırılmıştı.

O FİRMA 6 KEZ İSİM DEĞİŞTİREREK İHALELERE KATILMIŞ

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında askerlik görevini yapan 731 er akşam yemeğinden zehirlenmişti.Yemek dağıtımını yapan firma daha öncelerdende dağıtımını yaptığı yemeklerden dolayı asker zehirlenme vakalarına rastlanmıştı.Yapılan araştırmalara göre bu firma 6 kez isim değiştirerek ihalelere girdiği ver girdiği bütün ihaleleri aldığı ortaya çıktı.

O FİRMANIN SÖZLEŞMESİ FESH EDİLDİ

23 Mayıs'ta bir askerin şehit olduğu zehirlenme vakalarıyla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı. Kışlaya yemek sağlayan firmanın sözleşmesi feshedildi, 21 çalışan gözaltına alındı.Bu firma hakkında geniş çaplı soruşturma başlatıldı.