ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN şirketleri, teknoloji yoluyla birbirinden farklı hususlarda meydana getirecekleri inovasyonların 5 senelik süreçte 373 patent ve yararlı ürün dökümanı edinmeyi hedefliyorlar.

Müdafaa endüstrisinin kuvvetlendirilmesinde başı çeken Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) firmalarının, ileri teknolojik ürünlerin üretilmesi konusunda da önemli bir noktada bulunuyor.

Sektörün dinamosu olarak tabir edilen TSKGV firmaları, faaliyetinde bulundukları Ar-Ge incelemeleri nihayetinde, son zamanlarda birbirinden farklı ileri teknolojik malzeme üretti. Firmalar, meydana getirdikleri malzeme ve yeniliklerle savunma sanayisinin ilerlemesini sağlarken, militer teknoılojinin sivilleşmesi ve özelleştirilmesi hususunda da incelemelerde bulunuyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 100 SAVUNMA ŞİRKETİ LİSTESİNDEYİZ

Etkinlikleri kapsamında teknolojik egemenliği tesis etmek ve sürdürmek emeliyle orta-uzun süreçte gereksinim olacağı planlanan teknolojik malzemelere dair uygulamalı incelemeler sürdüren firmalar, elde ettikleri patent ve yararlı ürün belgeleriyle teknolojik ilerlemelerine fayda sunuyor.

Dünyanın en güçlü 100 müdafaa firması arasında bulunan ASELSAN ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), ROKETSAN, HAVELSAN, elektrik enerjisi üretiminde istifade edilen elektrik ve elektromekanik malzemeler üreten İŞBİR, batarya, şarj cihazı, uçak aküsü üreticisi ASPİLSAN, bu incelemelerin son noktasında meydana gelen ürün ve çözümleri, patent ve faydalı model belgesiyle onaylıyor.