Kahramanmaraş'ta Nurhak Jandarma Komutanlığı ekipleri ile eli kanlı terör örgütü PKK mensupları arasında bir çatışma meydana geldi. Üzerlerinde bomba bulunan terörister kolluk güçlerine bomba atmaya çalıştılar.

BOMBA ELLERİNDE PATLADI 

Yaşanan çatışma esnasında 2 hain terörist ellerindeki bombayı askerlere fırlatmak isterken elinde patlayarak paramparça oldu. Çatışma sonrasında 1’i yaralı 3 terörist de sağ olarak ele geçirildi.

Nurhak Devlet Hastanesi’nde götürülen yaralı teröriste ilk müdahalelerin yapılmasının ardından Elbistan Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Ölü teröristlerin cesetleri ise Nurhak Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, 2 teröristin sorgusuna devam edildiği bildirildi.

KAHRAMANMARAŞ’TA 3 TERÖRİST YAKALANDI

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesine bağlı Barış Mahallesi Bulut Pınarı bölgesinde, eli kanlı terör örgütüne ilişkin güvenlik güçleri tarafında gerçekleştirilen operasyonlarda, güvenlik ekipleri ile PKK mensupları arasında bir çatışma yaşandı.

Yaşanan çatışmada 2 terörist yakalanarak etkisiz hale getirildi. Operasyonun ardından biri yaralı olmak üzere 3 terörist ele geçirildi. Elbistan Devlet Hastanesinde yaralı teröristin ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra Kahramanmaraş’a gönderildi.

Operasyon doğrultusunda sağ yakalanan 2 terörist ise ifade vermek için jandarmaya sevk edildi.