Askeri yetkililerden alınan bilgiye göre, Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevi’nde vatani görevini yerine getiren jandarma er Emrah Uygun, dün gece nöbet tuttuğu kulübede tüfeğiyle kafasına ateş etti. Silah sesini duyarak kulübeye gelenler kanlar içerisinde bulduğu askeri, ambulansla Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne gönderdi.

Acil serviste doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybeden Uygun’un cenazesi otopsi yapılması için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Aslen Iğdırlı olan Uygun’un cenazesinin otopsi işlemlerinin bitmesinden sonra defnedilmek üzere ailesinin yaşadığı İstanbul’a gönderileceği belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

MANİSA'DA DA ASKER HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta Manisa'da bir askeri birlikte yemek dağıtan şirketin yemeklerindeki sorundan dolayı binden fazla asker zehirlenmişti. Askerlerden Hüsnü Özel ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili soruşturma başlatılmış ve yetikili kurum için incelemeler başlatılmıştı.

Diğer askerlede ise hayati bir tehlike yaşanmamış ve askerler yapılan kontrollerden sonra taburcu edilmişlerdi.

Öte yandan diğer askeri birliklerde de yemeklerin daha iyi seviyelere çıkarılması ve kontollerin sıklaştırıması için çalışmalar başlatıldı