Artvin'de Yeni Coronavirüs Vakaların Nedeni Döner Partisi

Artvin'de sıfırlanan coronavirüs vakaları tekrar artış gösterdi. Vali yaptığı açıklamada bu durumun, yapılan döner partisinden kaynaklandığını söyledi.

Artvin'de Yeni Coronavirüs Vakaların Nedeni Döner Partisi

Artvin'de Yeni Coronavirüs Vakaların Nedeni Döner Partisi

Alınan tedbirler kapsamında vaka sayısının sıfıra indiği Artvin'de yeni vakalar görülmeye başlandı. İldeki coronavirüs vaka sayısı bir anda 20'ye yükseldi. Bu gelişmenin ardından İl Pandemi Kurulu acil olarak toplandı. 

Toplantıda durumla ilgili değerlendirmede bulunan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 20 vakanın 15'inin Bursa'dan gelenlerde görüldüğünü vurguladı ve "Bu kişiler, virüsü de etrafındaki kişilere bulaştırdı. Özellikle il dışından gelen vatandaşlarımızın 14 günlük karantina sürecine uyması gerekiyor. Bu yayılma süreci olağan bir şey ve durum bizi şaşırtmadı. Çünkü Artvin, izole bir kent değil. Önemli olan bunu iyi tespit edip, sayının artmasını engellemektir. Bursa’dan bir vatandaşımız, arabayla Artvin’e gelmiş, belli ki orada bir bulaş almış, gelirken de arabada bulunan diğer kişilere bulaştırmış. Gereken tüm tedbirleri almamız gerekiyor, almazsak bunun önünü kesemeyiz." dedi.

"TEDBİRLER KAÇINILMAZ"

Şavşat ve Yusufeli ilçelerinde de buna benzer durumlar olduğunu söyleyen Doruk, "Bursa’dan gelmiş aynı kişi, virüsü 5 kişiye bulaştırmış ve bu 5 kişi de hanesindeki diğer insanlara virüsü bulaştırmış. Bursa’dan gelmiş ve ertesi gün döner partisi yapmış, millete döner yediriyor, aslında virüsü de kişilere yedirmiş. O yüzden hastalığın seyri mart ve nisan aylarında nasıl ilerlediyse şu anda da aynı gidiyor. Dolayısıyla tedbirler kaçınılmaz." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR